Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem náhodné vypínání displaye na NTBK lenovo

zdravím,
již několik měsíců mám problém s náhodným vypínáním notebooku (Lenovo G560, skoro 5 let starý, origo OS W7, teď mám W10, nedávno přeinstalovaný)
dřív se notebook vypínal náhodně na "tvrdo", poslední dobou se jen vypíná display (zčerná, ale je stále podsvícený) a ventilátor jede dál, pak se s ním nedá nic dělat, musím vyjmout baterii, dát jí zpět a pak až jde zase zapnout.
myslela jsem si že se vypíná jen při nabíjení, ale začal to dělat i když jedu na baterce (nebo bez baterky na nabíječce), přehřívání můžu úplně vyloučit, vypne se i pod 50°C
většinou ten display předtím trošku "problikne" nějaké zelené pixely a pak je tuhej

je to extrémně frustrující, kort když na tom kreslím / píšu a neukládám každejch 5 sekund, přijdu o progress hned,...
budu moc vděčná za každou pomoc
(jinak samozřejmě šetřím na novej, do té doby se ho ale chci pokusit oživit abych měla aspoň něco použitelnýho)

má 4GB RAM, Intel Pentium CPU, integrovanou Intel grafiku, HDD je rok starej (originál odešel)

doufám že jsem na nic nezapomněla, předem děkuji za každou odpověď.

Uff všimla jsem si, odpověď byla pryč než jsem stačila odpovědět, každopádně, pokud to jsou panty, může s tím obyčejný uživatel jako já něco dělat? nechce se mi to dávat do servisu protože si účtují 300 jenom za diagnostiku a já chudý student si to nemůžu dovolit.

tak co, nenapadá někoho z vás ještě něco? vím že s těmito informacemi se nedá nic moc dělat, ale jako běžný uživatel nic víc nezjistím, v Událostech mám akorát 50+ kritických chyb nasbíraných za poslední měsíc (Kernel-Power, událost 41) což je předpokládám to jak z něj neustále vytahávám baterku pokaždé když display ztmavne.