Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Není vidět PC v síti.

Ahojte všichni. Potřeboval bych poradit ohledně domácí sítě. Mám dva PC,starý a nový.Nový pc: WIN 10 home,připojený lan kabelem do routeru. Starý: WIN 10 home,připojený přes wifi na stejný router. Starý je vidět v síti jako PC, můžu z něj stahovat soubory do nového a sledovat filmy na TV. To samé bych potřeboval s novým,ten se mi ale zobrazuje jen jako multimedialní centrum s ikonou win.media playeru,což je mi k ničemu. Zkusil jsem různé návody na netu,bezvýsledně. Co s tím? Díky za případné rady. Michal.

Ahoj
- Na svém PC pro moji "local" sit pouzivam "SAMBA@v2" (prvek ktery neni defaultne ve Windows 10 aktivovan)
* Aktivovat SMB jde klasicky pres nastaveni -> programy -> pridat/aktivovat prvek -> samba :
[84535-smb-direct-png]
* Zakrizkuj SMB Direct pro moznost pouziti bezpecnejsi "Samba@3 File Sharing"

- Samba@v2 aktivuji jen prikazovym radkem pres PowerShell:

Set-SmbServerConfiguration -EnableSMB2Protocol $true

[TiP] ~Muze se hodit (mrkni navod) --- sdílení souborů přes síť v systému Windows 10

- Antivirus je dobra pripominka, hlavne u desitek.
- Z hlavy nevim jaké ma v tomto smeru omezeni "HOME" verze, ale IMHO na sdileni by to nemelo mit vliv. (neuvadi ze ma PRO nebo jinou). Spis podezrivam ze je prihlasen na nejakém omezeném uctu.
- V prvé rade mel jit do nastaveni → sitové karty a povolit sdileni (nevim jak je to presne cesky, volny preklad "povolit viditelnost PC v siti"). Nic z toho az na par prispevku na konci vlakna neudelal, to je pak tesky.
* Dokud to neudela, tak si muze v CMD mackat co chce, dokud ten servis nebude povolen je to zbytecné.

Píše mi to tohle:
Windows PowerShell
Copyright (C) Microsoft Corporation. All rights reserved.

PS C:\Windows\system32> Enable-WindowsOptionalFeature -Online -FeatureName smb1protocol

Path :
Online : True
RestartNeeded : False

PS C:\Windows\system32>

Antivir mám AVG. Sdílení souborů a tiskáren jsem povolil ve firewallu.

- No vidis jak to jde kdyz se chce, pise ti, ze je je "SPUSTEN".
* To znamena, ze ho nemusis zakrizkovat. Ten prikaz je prave misto toho.

- A u SAMBA@V2 ten prikaz pise co ?

 set-SmbServerConfiguration -EnableSMB2Protocol $true

- Ted uz jen povolit viditelnost PC v siti (local). Pak jen kliknes v PC na polozky a → site. Zde pak uvidis vse sdilené co jsou v siti (v local siti, zarizeni co jsou zapojeny na ten samej ruter jak to PC).
- Ti to zkusim "vyfotit" obrazek po obrazku a vlozim to sem (5minut).

PS C:\Windows\system32> set-SmbServerConfiguration -EnableSMB2Protocol $true

Confirm
Are you sure you want to perform this action?
Provádění operace Modify na cíli SMB Server Configuration
[Y] Yes [A] Yes to All [N] No [L] No to All [S] Suspend [?] Help (default is "Y"):

Co dál?
Jinak díky za trpělivost!

Udelame to krok pokroku ?
[Prvni krok].
- Bez do nastaveni (to obrazkovy) "Windows 10" → "Nastaveni site". Ses tam ?
- Trochu nize, by jsi mel najit polozku "Centrum site a sdileni" jako na obrazku (promin, nemam Win v Cestine), tak na to klikni :

[84544-1-png]

[Druhy]
- Na pravo najde 2 polozky "Nastaveni parametru sdileni/site", tak na to klikni :

[84545-2-png]

[Treti]
- Rozklikni to menu → "Aktivovat" → "Potvrdit" → HOTOVO !

[84546-3-png]

- Tak se podvej, kde jsi je povolil. Musis je povolit ve své siti.
- Jinak klikni na tu druhou polozku → "AKTIVOVAT".
- Na tu polozku co je pod tou, co jsi pouzival ted, oznacena "MODRE" :

[84547-aa-png]

- A jen povolit :

[84548-povolit-media-v-siti-png]

- Pak uz uvidis a povolis jen :
* Jen pojmenuju tvé sdilené zarizeni → a nezapomen ze musi byt zvolena "LOCAL" /mistni sit "MODRA SIPKA". SPovolené slusby jsou oznacené "CERVENE" tak povol dle potreby.

[84549-povoleni-media-v-local-png]

- Ja ted nemam v siti z PC ze kterého pisu skoro nic. Ale kdyz pak zvolis v pruzkumnikovu "SITE" mel by jsi videt ty zarizeni jako naobrazku :
[84550-sit-png]

Pinging 192.168.0.108 with 32 bytes of data:
Reply from 192.168.0.108: bytes=32 time=1ms TTL=128
Reply from 192.168.0.108: bytes=32 time=3ms TTL=128
Reply from 192.168.0.108: bytes=32 time=2ms TTL=128

Ping statistics for 192.168.0.108:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 1ms, Maximum = 3ms, Average = 2ms

Je to ono?

Mame, zver to do ruk odbornikom. Preco sa dnes kazdy pokusa riesit taketo veci, na ktore som ja napriklad zhanal vedomosti (a stale zhanam) uz cez 20 rokov?
Takze za a sa tu budeme trapit s tebou dalej a dufat, ze jedno z rieseni zaberie, alebo za b obetujes par stoviek a pustis na tie 2 pc na 10-15min niekoho skuseneho a bude po probleme.
Problemov, preco ti nejde zdielanie je asi milion a riesenie pokial nemas skusenosti nie je trivialne.

Ten odborník spraví presne to, čo se tebe robiť nechce. Buť tam vráti protokol SMBv1, alebo spraví reinštaláciu celého systému. Pre systémy vyššie ako Win98 naozaj netreba mať v systéme SMBv1, lenže aktualizácia ti odobrala nejakú súčasť (knižnicu a registrové kľúče), ktorú to zdielanie potrebuje aj pre SMBv2/SMBv3. Prečo sa to stalo sa musíš opýtať v Microsofte.