Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Q6700 or Q9300 (jaký procesor)?

Dobrý den.
Dostal jsem od kamaráda úkol mu složit PC na každou komponentu stanovil určitou cenu na CPU jsem dostal 5000kč a musí to být 4 jádro.
Na jednom e-shopu mají INTEL CORE 2 QUAD Q6700 a Q9300 za totožnou cenu, která jen o chlup přesahuje stanovenou hranici.
Rád bych se zeptal který znich bystemi doporučili ( PC je určeno převážně na hraní high-end her ) ?
Děkuju za rady.
Změna předmětu, původně: Q6700 or Q9300 (LaKr) (Kráťa)

Ještě bych se rád zeptal, kolikátku zdroj byste doporučovali k níže uvedené sestavě + aby tam byla záloha i pro nějaké externí větráčky ( není to sestava toho kámoše, jen bratrovi odešel zdroj na jeho PC a chce novej a přitom chce i změnit i nějaké komponenty, které jsou již níže zahrnuty ):
ASUS P5K PRO/6SATA/R10/FW/GL,775/1333,Intel P35,7.1
DDR2 800MHz 2x 2GB
Intel Q6700
nVidia 8800GT

Děkuju moc za rady.

EDIT: Přemýšlel jsem o Fortron ZDROJ EPSILON FX600-80PLUS 600W ATX (SLI) ale nejsem si jist jestli bude dostačující.

P5K PRO s chipsetem P35 byla a je stále dobrá/fajn. Snad ji můžete jedině nahradit, co se týče oné dobré ceny, její novější variantou s chipsetem P45, a to např. Asus P5Q/P5Q Pro, které stojí cenově na CZC od 2 297 po 2 463 Kč. Podporují navíc vyšší frekvence pamětí (Asus P5Q - DDR2 1200 Mhz) oproti P5K Pro (1066 Mhz) i FSB procesorů (1600/1333MHz) atd. Tady už záleží na Vás, čemu dáte přednost/co využijete.