Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výměna paměti

Dostal jsem od vnuka počítač a chci nahradit stávající operační paměť 512MB DDR 400MHz fa SEITEC jinými a to 2×1GB.Když jsem se díval na výrobce desky typu 9VJL3,tak jsem tam našel,že na tuto desku patří ramky o kmitočtu 333MHz(PC1600,PC2100,PC2700).Když najíždí počítač,tak tam je napsáno DDR DIMM Speed:333.Program everest píše PC3200,to je těch 400MHz a tak nevím jaké mám koupit,aby nenastal problém.CPU je Celeron 2.60GHz.Děkuji za každou radu.V archivu nic podobného jsem nenašel.

No porazeno bylo dobře... I ostatní komentáře OK. Snad to jedině můžeme trošku rozvést...

Paměti od mifa jsou naprosto v pořádku. Chtěl jste nahradit stávající 512tku novými 2x 1GB. Corsair je výborný výrobce.

Vaše deska zvládá frekvence pamětí max. 333 Mhz/PC2700. Sám ale provozujete kousek DDR 400/PC3200, který Vám ale vzhledem k možnostem desky (podporuje max. DDR 333/PC2700) jede jako DDR 333/PC2700, což je normální - deska jede ve svém maximu. To znamená, že můžete provozovat i modul DDR s vyšší frekvencí, v tomto případě DDR 400, jen nevyužijete plný potenciál těchto modulů.

DDR2 samozřejmě do této desky nedáte - ani to nejde, není na to stavěná.

Otázka také je, v případě, že méte Windows XP, zdali využijete celé 2GB. Já tuším, že Vám bude stačit celkově 1GB. Snad jedině pokud náročně upravujete nějaké fotky (raw) nebo jste nadšený střihač videa - snad tak, ale jinak...

V případě potřeby pouze 1GB celkově můžete dokoupit jen jeden modul 512 ke stávajícímu za nějaké +- 300 Kč. To mi přijde rozumné, řekněme ne drahé.

Např.:
product.jsp

Pokud trváte na 2x 1GB - využijte "nabídku" mifa - směle do toho, moc jiných a dobrých voleb nenajdete.

Děkuji za vysvětlení.Já jsem tam chtěl dát toto: KINGSTON DDR 2GB 333MHz Non-ECC CL2.5 DIMM (Kit of 2x1GB)
a proto jsem se ptal,když tam je ta 512GB na 400MHz,která by tam asi být neměla a podle desky by tam měla být na max frekvenci 333MHz.Vyzkoušel sem tam dát k té 512,PC2100 128GB na 266MHz a počítač jede svižněji.Učím se a jsem rád,když mi někdo poradí trochu podrobněji.Tuto stránku jsem našel náhodou a jsem rád,že si můžu pročítat různé dotazi a odpovědi na ně.Mohu tam dát to moji vyhlídnutou?

opravdu nechápu co stále řešíš. Kup jakoukoliv DDR paměť (DDR a právě jen DDR, nikoliv DDR2 či DDR3) a pojede to. Nic dalšího nepřepínej a po ničem nepátrej. Pokud jsi nepochopil to co ti sem už napsali, nemá smysl se dále snažit. FYI: každý paměťový modul má nastaveno několik frekvenčních profilů a použije ten, který deska požaduje/umí. Tj. DDR modul schopný běhu na 400MHz bude umět fungovat jako 333MHz, leckterý i jako 266MHz nebo 200MHz.