Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TV a HDD

Dobrý deň.
Mám problém a to ten že TV mi nenačíta HDD. HDD je WD 4tb, možno to bude aj tým že 4tb je už proste veľa na načítanie. Mám 2 TV ktoré mi predtým utiahli 1tb HDD takže v napájaní to asi nebude. Skúšal som aj prehodiť káble že či náhodou ho nenačíta, ale nič. Skúšal som aj formátovať na exfat, prípadne NTFS, ale nič. Tie druhé HDD je jeden v exFAT a druhý v NTFS, a obidve idú na dvoch TV. Skúšal som aj zmenšiť zväzok v správe diskov, ale aj tak mi nič nenačítalo. Na internete som videl jednú pomoc kde v správe súborov sa niečo zmení na tom disku. Že treba najprv odstrániť zväzok a potom ho nejak zmeniť, lenže keď som ho odstránil, tak potom som tam nemal možnosť ho tak zmeniť, už neviem presne ako sa to volalo.. ten názov tam presne ani nebol, to neviem či bola len zmena v preklade, pretože tam boli 2 možnosti ale nedalo sa na ne kliknúť- boli sivé. Tak možno táto zmena by aj pomohla lenže ju neviem dať.
Za pomoc ďakujem

A nebude to tým, že tá telka jednoducho podporuje ext. HDD len do určitej veľkosti? Niektoré len do 1TB, niektoré do 2TB. Ale to sa asi nedozvieme, pretože máš utajenú telku.....
Skús ten disk rozdeliť na dva logické disky po 2TB, telka by ti mala dať na výber, ktorý sa má zobraziť. Pre ňu to budú dva disky po 2TB.

Teď jsem koupil novou smart TV(LG) a řešil to taky.Použil jsem starší disk WD 1TB,zformátoval ho v PC na exFAT a nahrál pár filmů ,fotek a hudbu na zkoušku té TV.Pak ho dal do rámečku(AXAGO USB 3.0) a připojil k TV.Ta ho ale stejně nepoznala(neznámý formát) a zformátovala si ho znovu sama.Když ho přepojím na PC,ten ho normálně vidí a jde tam kopírovat třeba ty filmy pro TV.

No já NTFS vůbec nezkoušel,někde jsem četl,že to TV nemají rády.Tak jsem dal rovnou exFAT,protože FAT mi to v PC vůbec nenabídlo.Ale teď už to chodí,tak to měnit nebudu.TV si na tom disku stejně vytvořila vlastní složku,asi kdybych chtěl něco nahrávat.Zatím nebyl čas to zkoumat.Mohl bych tam sice zkusit jiný HDD s NTFS,ale nechce se mi zase rozdělávat ten box,šlo to tam narvat s těmi bočnicemi dost ztuha.Jo a mám disk a box 3,5",ale to je asi jedno.Alespoň má vlastní napájení.