Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kontrola a vyčištění počítače - Vaše doporučení

Dobrý den,

hledám zde radu či doporučení na nějaké kroky k absolutní kontrole a vyčištění mého počítače. Jde o to, že poslední dva měsíce se potýkám s občasnou modrou obrazovkou (denně, nehledě na činnosti někdy během hry, někdy v Excelu :-|) a hry mi neustále padají na plochu (řeším individuálně každou hru). Mám vše poctivě zakoupeno nově 10 měsíců, od komponentů po systém a hry. Níže uvádím sestavu. Brouzdal jsem internetem a narazil na pár poznatků jako příkazy sfc /scannow, chkdsk atd. ale nic mi v posledních týdnech nepomáhá anebo jsem zahlcen tolika anglickými slangy, že dělám něco špatně. Pravidelně vše aktualizuji, používám ESET, Malwarebytes, ADWCleaner, občas něco najdou ale nic co by problém vyřešilo. Samozřejmě připadá v úvahu totální reinstalace ale dávám ji jako poslední. Budu rád za každou radu. Děkuji.

Sestava:
Intel Core i7-8700K + NZXT chladič
MSI Z730
G-Skill trident 3200Mhz 2×8Gb
GTX1080TI MSI Trio
Corsair RM750x
OS Win 10 na SSD M.2 Samsung EVO970 250Gb + 2× 2Tb HDD
pak zvukovka, větory a nějaký svítící blbince samozřejmě

přehled bsod (a možných příčin "caused by driver") viz: nirsoft bsod viewer.

co konkrétně používáš od esetu? malwarebytes je jiný antivir - to používáš dva současně?

systém a ovladače instaloval kdo? pokud jde o domácí instalatérství, v jakém pořadí byl instalován driver chipsetu základní desky?
(board je zřejmě z370, to jen pro úplnost)

přesto do minuty spadl na plochu

to obvykle znamená zastaralou aplikaci/službu co běží na pozadí a nesmyslně si na sebe bere fokus, tím shazuje běžící aplikace do lišty.
zcenzurovat všechny hlouposti, co se spouští automaticky nebo z plánovače, viz: ms autoruns

Používám jako aktivní ESET a jinak deaktivovaným Malwarebytes a ADW projedu jednou tejdně počítač, někde jsem četl, že to neni nic proti ničemu.

Ano, jedná se o domácí kutilství, nevím jestli tomu úplně rozumím, po koupi jsem nainstaloval systém, poté aktualizoval BIOS, chipset a ostatní drivery.

Podezříval jsem nesmyslnost jménem NZXT Cam ale vypínám ho po startu, potřebuji jen aby mi naběhlo správně podsvícení chladiče.

Trošku jsem se pohrabal a zjistil, že jsem neměl aktualizovaný BIOS, udělal jsem vše dle návodu, vedle toho zkouším Far Cry 5 stáhnout úplně znova, na jedný poradně to jednomu chlapíkovi pomohlo takže do večera dám vědět, jestli něco spadne nebo se zjeví modrá obrazovka. Zatím díky za odpovědi.

tak zrovna aktualizace biosu je ztrátou času. má smysl jen když měníš procesor a stará verze ho nepodporuje. ale když ti to běží, není důvod.

nepíšeš co od esetu používáš. do práce taky jezdíš nějakým autem škoda?

domácí instalace je ok, pokud je prvním instalovaným ovladačem chipset driver pro základní desku.

Podezříval jsem nesmyslnost jménem NZXT Cam ale vypínám ho po startu, potřebuji jen aby mi naběhlo správně podsvícení chladiče.

wtf?? radši nechcu vědět víc.
u podobných tuničů se dá čekat systém obohacený o další cleanery, pak už může být viníkem každý druhý doinstalovaný nesmysl.

psal jsem o "nirsoft bsod viewer", odpověď nula, takže tě ty tvoje bsod vlastně vůbec nezajímají.

Takže znovu specielně pro někoho kdo měl plný ruce práce s psaním egoistických narážek a nečte pořádně co píšu:

NZXT CAM používám jen proto aby mi po startu naběhli LEDky do přednastavených barev, poté jej ihned z procesů vypínám.

Nevím proč máš za potřebu ihned vycházet z předpokladu a soudit že jsem natolik naivní a debilní osoba, že používám Cleanery a Tunery.
Nejsem odborník ale dokázal jsem tuto sestavu zprovoznit takže něco málo asi vím.

Chtěl jsem se obrátit na vás o radu ale ne o pocit že jsem neschopný idiot co by se radši měl věnovat něčemu jinýmu.

Do práce pro mě letí helikoptéra ale do toho ti je úplný...

Opět tato poradna nezklamala, děkuji všem, kteří mi chtěli věnovat čas.

Mějte se tu..

Opět tato poradna nezklamala

Dostal jsi radu podivat se do prohlizece udalosti - nic. Dostal jsi radu podivat se do BSOD Vieweru - nic, tak co vlastne chces? Prisel jsi pro radu nebo ne.

Vetsinou vytvori system zaznam o duvodu proc to spadlo, tak si to v tom systemu precti a vygoogluj a zarid se podle toho, na to zadnou vestirnu nepotrebujes.