Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aké disky kúpiť pre NAS?

Dobrý deň,

potreboval by som poradiť s kúpou diskou pre NAS Synology DS918+. Váham medzi možnosťami WD Red, WD Red Pro, WD Gold a Seagate IronWolf, avšak v niektorých e-shopoch na nete mnohí ľudia, ktorí si ich zakúpili, píšu o tom, že im odišli aj krátko po kúpe (hlavne tie disky WD Red), pri Seagate bolo takýchto skúseností menej (na jednom e-shope iba jedna, ale predsa), tak sa aj dosť bojím, aby som za veľké peniaze nekúpili 4 disky, a potom mal niektoré z nich vadné, alebo po nejakom čase odišli. Na niektorých fórach písali, že WD Gold sú lepšie než ostatné WD, a že poruchovosť je celkom nízka, ale sám sa v tom nevyznám, a o svoje skúsenosti s týmito diskami sa na nete podelilo celkom málo ľudí. Je to riziko poruchovosti u tých diskov naozaj tak veľké, alebo existujú aj nejaké alternatívy, s rovnakým výkonom a kvalitou a s oveľa menšou poruchovosťou? Ďakujem.

Michal

Ďakujem. Asi siahnem teda skôr po tom Seagate, inak ešte som si spomenul na jednu vec, u Seagate udávali zákazníci často, že sa príliš zahrievajú, viac ako WD. Avšak pri dobrom chladení by to nemalo vadiť, či? To Synology DS918+ má dva ventilátory, neviete o ňom, či chladenie je u neho dostatočné a väčšie prehrievanie diskov Seagate IronWolf by nemalo vadiť?

Ja naopak preferujem wd disky uz roky a poruchovost nevidim. Ano je tam na urovni 1-3% po cca 3 rokoch, ale to si myslim, ze je slusne cislo a podobne maju aj ostatni vyrobcovia.
Pouzivam green, blue, aj sem tam black verzie, dosr red a purple. Radovo pouzijem rocne cca 50 diskov.