Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změna rozlišení druhého monitoru po restartu PC

Zdravím,

mám připojený druhý monitor k PC přes VGA kabel k redukci DVI->VGA. Po zapnutí se monitor nastartoval s rozlišením 1440x900, což je špatné rozlišení. PC jsem restartoval a monitor naběhl se správným rozlišením 1680x1050. Tento problém ovšem přetrvává a rozlišení se mi mění střídavě. Jednou je správné, podruhé špatné. Aktualizovaný ovladač grafické karty mám. Neví někdo jak tento problém vyřešit? Předem díky za odpověď.

musel by se najít moudřejší tazatel, který by uvedl: typ grafiky,
trochu by upřesnil ten převodník dvi-vga (je to jen obyčejná pasívní redukce, ale i ta může být od nepřijatelných šmejdů jako delock, gembird)
refresh vga výstupu v hz
a hlavně proč byl kdosi kdysi takový šetřílek a zakoupil nejstupidnější nejlevnější monitor s jediným vga vstupem, který byl už tehdy a dnes je 100% na vyhození.