Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sestava

Ahoj.
Bude tato sestava funkční ??
Deska - MSI X470 GAMING PLUS - AMD X470
RAM - HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3000
CPU - AMD Ryzen 7 2700
GPU - 3 měsíce grafika ze starého PC MSI GeForce GTX 1060 3GT OC, 3GB GDDR5, potom budu dokupovat novější budu rád za návrhy.
System. disk - Samsung SSD 860 Pro, 2,5" - 256GB
Disk - Seagate BarraCuda, 3,5" - 2TB
Zdroj - Seasonic Prime SSR-850GD, 850W nebo Seasonic Focus Plus Gold - 650W
Case - MSI MAG PYLON, 3x RGB fan

Bude to funkční nebo mám vyměnit nějaký komponent za jiný ?
Děkuji za rady.

Sestava funkční bude určitě,ale já osobně nerozumím trendu,že točáky se kupují v několika terrabajtových velikostech a na systémovém disku se šetří. Nechápu,když je sestava za 30 litrů,tak ušetření za malý SSD se nevyplatí. Možná stále funguje pověra,že SSD je "jen" na systém a točáky na data. Jenže on systém je i každá hra a každý jiný software. K čemu je pak rychlý disk,když musí hrabat data ke hře v pomalém točáku.

Funguje to tak,že se soft (i hry) má instalovat na C. Tam je OS a má složky Program Files,ProgramData,Users - složku (jméno) kde se také ukládají data softu do složky AppData potom do Local,LocalLow,Roaming. Tyhle jsou skryté,ale dost dat tam je a tohle na točák nejde přemístit. Možná tak nějaké jiné data,které nejsou v systému,ale to nic neřeší. Třeba GTA5 má 65GB a společně s OS a dalšími hrami zabere v pohodě celých 250GB. Navíc to bylo opodstatněné,když SSD stály kolem 7 - 8 tisíc. Teď jdou dolů. Třeba někdo zbytečně vyhodí za 32GB RAM a na SSD šetří.