Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se chovají staré objektivy při točení videa(auto clona, autofocus..)

Mám dotaz, jak fungují při natáčení videa na zrcadlovku (např od roku 2011 do teď) staré objektivy? Myslím tím například ty, které nemají vnitřní ostření, pulsní/krokové/usm ostřící motory, . Například řadu Nikkor AF (ne AF-S, AF-P) nebo AI-s. Tipl bych tak objektivy z roku 1995 a starší.

Co sleduji:
Jak funguje: automatické ostření (u autofokusovych), jestli to nějak nehuntuje, není pomalé.
Jak funguje automatická+plynulá regulace clony (například v režimu konstant ISO+čas).

A obecně, zda u těchto objektivů při natáčení jsou nějaké problémy nebo zvláštní jevy.
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

a) pokud nemají AF, tak prostě neostří, pokud je AF motor v těle, tak je to hlučné, pokud je v objektivu "klasický" motorek, taky.
b) všechny běžné objektivy mají skokovou změnu clony (klasicky po 1/2, dnes možné volit 1/2 či 1/3).
c) běžná je změna zaostření při transfokaci, změna velikosti při přeostření, změna geometrie při švenku (protože soudek/polštář).

Možná že některá "video" těla umí plynulou clonu ??? Netuším. AF je obvykle na video nepoužitelný.