Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win7 problém s LAN

Zdravím,
z ničeho nic mi vypadlo připojení po síti k jednomu PC. Předtím spoustu let bez problémů.
Na obou PC jsou Win7, ping mezi PC funguje a dokonce se mi z mého počítače podaří k tomu druhému dostat, pokud se přihlásím jako jiný uživatel. Ale z mého uživatelského účtu se neustále objevuje chybové hlášení: "Systém Windows nemůže získat přístup k //HPS" (HPS je název toho druhého PC).
Na obou PC mám stejný uživatelský účet, se stejnými hesly. Zkontroloval jsem nastavení sdílení, pak i u některých adresářů sdílení znovu nastavil - nic nepomohlo.

Nesetkal se někdo se stejným problémem? Nějaká rada?
Moc díky.

Uvádím postup řešení

(Jak bylo zjištěno na jiné poradně :)

prý stačí

reg add HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\system /v LocalAccountTokenFilterPolicy /t REG_DWORD /d 1 /f

a restartovat počítač.
(Aktualizace KB4480970 zase blokuje sdílení pod administrátorským účtem.
Kdybys měl na počítačích normální uživatele bez administrátorských práv, nic by se nedělo.).