Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze se dostat do windows

Dobrý den. Jedná se o kolegův PC. Od včerejška mu naskočí po zapnutí pouze obrazovka (obr 1). Přes ní se ovšem nedá dostat vůbec nikam, ani jeden příkaz nefunguje. Mačkáním F8 se dá ještě dostat na obrazovku druhou (obr 2), ale tam je to stejné. Vždy se pc restartuje, problikne "modrá obrazovka" a nanovo. Jednou se mu podařilo vyfotit screen (obr 3).
Jen dodám, že nejsme na pc žádní odborníci, a tak se chci zeptat, je-li možno udělat něco, co by zvádl i obyčejný uživatel, nebo je lépe to dát odborníkovi? Popřípadě, jestli se z toho dá usoudit, že přístroj dosloužil? (win 7 hp).
Za případné odpovědi děkuji :)
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Instalační disk prý nezkoušel, zajímá ho, jestli není ještě i jiná možnost než přeinstalace.

Jinak, co se týče nouzového režimu, tam se dostat nedá, psal jsem to :). Vždy, když dojede "load", tak to jen modře problikne a naskočí zase jen výběr - obr 1.