Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD 1tb + 16 gb optane vs SSD 256 gb

Zdravim,

chtěl bych se zeptat, co vychází nejlépe. Kupuji si nový notebook do 16k, jelikož nejsem až tak náročný a narazil jsem na technologii intel optane, která má rychlost HDD dorovnat na výkon SSD. Cenově jsou tyto dvě varianty stejně. Mě ovšem zajímá, co pro me vychází nejlépe. PC používám zřídka, převážně na dělání věci do školy, koukani na filmy ci občasné hraní her typu gta V a podobně. 256 gb by mi asi stačilo, ale nejsem si jistý. Jde mi i o to, zda intel optane v realitě se fakt vyrovnává SSD a němel bych se bát koupit si 1000 tb. HDD s optane, abych měl více místa.

Děkuji předem za radu.

do školy, koukani na filmy

- Tak to zvol spis tu SSD. Ty notebooky maji urcite i jiné parametry, jako CPU nebo APU|IGP.
- Osobne vyuzivam [OPTANE] jen pro zrychleni mého HDD disku, né jako uloziste, kde nacitani vetsich souboru se mi zkratilo skoro o polovinu (o proti HDD bez OPTANE).
* Takle (jedine pohledat testy urcitého modelu) "1T HDD + Optane" nemusi byt spatna volba (muzes si to predstavit jako neco na zpusob "SSHD", kde OPTANE vytvori roli takového "cache_uloziste" -- né jako izolované uloziste *dle nastaveni). V mém pripade mi OPTANE zrychlilo muj predchozi 4T@HDD o desitky % "zapis/cteni" blyzko ke klasickému SSD (coz me vyslo podstatne levneji jak koupit 4T@SSD).

PS : OPTANE se nevyuziva jen jako uloziste, nic spolecného s porovnanim "SSD" vs "OPTANE", to je hloupost to takle porovnavat.