Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sekání her - Pomalé HDD, nebo málo RAM?

Dobrý den,
Mám takový větší problém, když hraji například GTA 5 , Rise Of The Tomb Raider tak se mi stává, že při že při začátku cat scény, nebo změny lokace ve hře. Například, když v Tomb Raiderovi vstoupím do baráku nebo jsem na místě kde je hodně objektů tak mi hra padá z plynulých 60 fps na 3 fps. Nebo k tomuto freezování dochází také při otáčení pohledu. Proto zvažuji, jestli mám koupit SSD nebo více paměti RAM? Budu rád za každou odpověď. Díky.

Moje aktuální pc komponenty:
CPU : AMD Ryzen 5 2600 3.6GHz
GPU : Nvidia GTX 1060 6GB
RAM : HyperX fury DDR4 8GB 3200MHz
Základní deska : MSI B350 Gaming Plus
HDD : Seagate Barracuda 1TB
Zdroj: Seasonic Focus 650W Gold

tak určitě 16GB by bylo vhodnějších, většina nových her už je 64bit a když je málo paměti, tak zbytečné propady výkonu, navíc jestli máš paměť jednu, tak přicházíš o dualchannel, což zase sráží výkon toho Ryzenu u her...

a to se dá lehce otestovat, však máš připojenej HDD LED nebo správce úloh můžeš sledovat aktivitu disku (může probíhat swapování), navíc když nastavíš pagefile třeba na 1GB a automaticky zvětšovat, tak hned vydíš o kolik se zvětší, jestli ti systém swapuje, u 8GB RAM určitě musíš hlídat co ti běží na pozadí a taky bude potřeba hru častěji restartovat, třeba GTAV mi za pár hodin bralo i 12GB RAM a to mi běžela čistě hra

Teď jsem sledoval čistě statistiky a RAMek mi Tomb Raider bral na nejvýš 6 900 MB a na disku nejvíce 6 000 MB. Tak když dokoupím ramky, tak mě to bude brát stejně jenom max 6,9 GB paměti, tak jestli to není trochu zbytečný.
Ale když dám hru na ultra low detaily tak mi to klidně běží na 130 fps. Tak nevím v čem je problém. A u GTA při low detailech mám fps stejné jako na ultra.

Mám podobný (slabší) PC: Zák. doska: MSI B350 PC MATE, CPU AMD RYZEN 3 1300x, GPU: Nvidia GTX 1050 Ti 4GB, RAM: 8GB DDR4 2666MHz Single Ranked. Od Vianoc mám už SSD Samsung 500GB, ale nechcem Ťa zmiasť, pretože pred tým som bežal na WD Blue 1TB, 7200ot. Ani so starším diskom som prepady FPS nezaregistroval.
Teraz som odohral cca 1 hod GTA V online (v session bolo stále minimálne 6 hráčov) a žiaden prepad FPS sa nekonal. CPU bolo na cca 80%, GPU 60%, pamäť 80%. Teploty CPU a GPU okolo 45 až 60. FPS sa držalo okolo 53 až 65, niekedy pri rýchlom lete vrtuľníkom to kleslo na 40 (pod 40 som nezaznamenal).
Rise Of The Tomb Raider nemám, s tým Ti nepomôžem.
Podľa môjho názoru je Tvoj PC na GTA V dostatočný. Vyššie padla otázka, či si inštaloval ovládače (v správnom poradí). Pozrel by som teploty pri hraní, a takisto vyťaženosť CPU, GPU (ktorými procesmi v momente prepadu FPS).