Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velmi pomalý internet na notebooku přes Wi-Fi doma, jinde OK

Dobrý den,

máme mít od UPC internet 200 Mb/s (DL) a prvních pár let to tak opravdu (s občasnými výpadky) fungovalo. Od té doby, co jsme začali používat 5 GHz Wi-Fi, jsem nikdy nemusela používat kabel, protože to přes Wi-Fi jelo vždy stejně rychle. (Nevím, jestli to s mým současným problémem souvisí, ale posledních pár měsíců rychlost nešla nad 120-140 Mb/s - to je ale prý v rámci nějaké přiměřené odchylky - a poměrně často byla i mezi 5-50 Mb/s, + celkem vysoký ping, i přes kabel, na všech zařízeních.) Dva nebo tři týdny mám ale dost zvláštní a mnohem větší problém konkrétně na mém notebooku. Rychlost přes Wi-Fi je na něm permanentně jen 4-8 Mb/s, strašně vysoký ping. Přes kabel, na starém počítači a mobilu to jde výše zmíněnými rychlostmi. Myslela jsem si tedy, že asi odchází Wi-Fi karta v notebooku. Byla jsem s ním ale tento týden ve dvou jiných bytech a tam je vše v pořádku (150 a 300 Mb/s přes kabel i 5 GHz Wi-Fi). Teď nevím, co si o tom mám myslet. Čím by to prosím mohlo být a jak to opravit? Vše samozřejmě mnohokrát restartováno. Děkuji

Proč myslíte, že to pomůže? Jak jsem psala, jiná zařízení jedou na té samé Wi-Fi nesrovnatelně rychleji. Navíc 5GHz musíme mít kvůli tomu, že bydlíme v králíkárně a obklopuje nás asi 12-15 2.4 GHz Wi-Fi od sousedů, takže to je marné, 2.4 GHz u nás skoro nefunguje, pokud člověk nesedí přímo u modemu/routeru.