Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Obrazovka sa náhodne vypína a zapína pri hraní PC hier

Zdravím. Mám problémy s obrazovkou (alebo grafikou). Tak ako je napísané v nadpise, obrazovka sa náhodne vypne a zapne. Keď zapnem PC a zapnem si nejakú hru tak v pohode no ale keď zapnem hru zasa neskôr tak náhodne počas hry vypne obraz a tak do piatich sekúnd zasa naskočí a takto to pokračuje náhodne dokiaľ nereštartujem PC (niekedy problém pretrváva aj po reštarte). Obrazovka je nová a napríklad pri pozeraní filmov alebo pri písaní všetko v pohode len pri hraní hier sa náhodne vypne a zapne. Ak by ste niekto vedeli v čom by mohol byť problém prosím napíšte. Ďakujem.

Môj pc:
Základná doska: MSI Z370 GAMING PLUS
CPU: Intel Core i7-8700K
GPU: ASUS DUAL GTX1060 O6G
RAM: HyperX 16 GB 3000 MHz DDR4 CL15 Predator
HDD: Seagate BarraCuda HDD 2 TB
Zdroj: EVGA 600B
Monitor: 27" Acer KG271Cbmidpx Gaming (beží na 144Hz)

Je to opravdu jen při hraní her ?? a problikne nebo zhasne? zkus udělat nějaký benchmark test jestli to při něm bude dělat také. Systém máš aktualizovaný ?? a jak dlouho ti to dělá? zkus odinstalovat ručně ovladače a nainstalovat ale první koukni zda-li máš aktualizovaný OS.Zkus i kouknout na teplotu u gpu a v poslední řadě zkontroluj napájení. ale to bych nechal na někoho s testerem nebo zkoušečkou. Pokud nic nepomůže tk tvá grafárna pravděpodobně odchází do křemíkového nebe :-( pokud je v záruce neváhej ji pak reklamovat.

Áno zatiaľ len pri hraní hier. No ono to skôr asi preblikne lebo je to ako keby sa prepínala do iného rozlíšenia (také to 3-5 sekundové prebliknutie keď si meníš nastavenia grafiky v hre). Systém sa mi aktualizoval zrovna dnes tak o to pokoj. Ovládače teda skúsim preinštalovať ručne. Idem na ten benchmark pozrieť a s tým napájaním to v tom sa nevyznám tak poprípade niekoho skúsim zohnať. Aj tak som v poslednej dobe uvažoval že vyskúšam jednu z tých nových RTX grafík tak možno si nakoniec kúpim novú ak bude chyba v tejto grafike :D

EDIT: Teraz som spravil benchmark ale ten prebehol dobre lebo žiadny výpadok obrazovky. Ale teplota GPU pri benchmarku bola 82°C (neviem či je to v pohode v teplotách u grafiky sa nevyznám).

Myslel som si že nad 80 už je to moc. Dala by sa nejako tá teplota znížiť? Túto grafiku mám cca rok a keď som mal staršiu obrazovku (s rozlíšením 1366x768) tak som mal max teplotu 50-60 stupňov. Týchto 70-80+ stupňov mám od tej doby čo mám novú obrazovku (1920x1080).

EDIT: Pomohlo by poprípade keby som zvýšil otáčky vetrákov na grafike manuálne?