Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hlučnost repasovaného Lenovo ThinkPad t430

Dobrý den, koupil sem si repas již zmíněného notebooku a například procházím na webu pouštím videa a prostě zničehonic větrák na pár sekund startuje jak stíhačka jede pár sekund na velké otáčky a pak zas ztichne ... Tenhle model by měl být údajně nejtižší z té řady .. a potom takový jemný pískot jak kdyby šel z větráku

Spíš bych nějak potřeboval regulovat rychlost otáček, přijde mi že si to dělá co chce .. normalne to má 2561rpm když sem na ploše a najednou zničehonic 3500rpm a pak za pár sekund to zas klesne jako nechápu

100 stupňů je už hodně. Předpokládáš správně. Napřed začne procesor zpomalovat takty a při kritické teplotě se začne notebook vypínat.
Už jsi to čistil od prachu? Pokud ano, tak zkontroluj chladič, jestli je horký i na konci. Není to dlouho, co jsem se setkal s nefunkčním chladičem, protože utekla kapalina nebo plyn z heatpipe chladiče.

Jen podotykam, ze nejsem OP :)
Vim, ze je to hodne, ale neprekvapuje me to, protoze pokud jedou vsechny ctyri jadra na 100% nejakych 10 minut, tak tam zkratka to teplo vznika. Delalo to s puvodnim chladicem a dela to i s novym - proste to chlazeni neni stavene na trvalou zatez. Ostatne, jeste jsem nevidel notebook, kterej by to zvladnul.

Vetrák má svoj špecifický zvuk, je prerušovaný, chraptivý, vŕzgavý podľa otáčok. Pískať by teoreticky mohli ložiská, ak ich tento šunt má, teda nie je metalická hriadeľ nastoknutá iba v puzdre lopatiek. Prípadne fučí teplom ešte nestvrdnutá pasta spod CPU nejakou dírečkou pomimo, ako papiňák.

Píska obvykle rezistor prípade si zapiští teplom nejaký nafučaný, nadutý kondík.

Daj sem nasnímaný zvuk v hifi, stero kvalite DIN45500 v originál nekomprimovanom formáte *.wav, než sa kukneš mechanicky svojim očkom na vetrák.