Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pracovní PC do 8k

Zdravím, potřeboval bych poradit se sestavou do 8 tisíc korun, výhradně na práci a školu a občasné hraní nenáročných her. Je to možné? Děkuji předem

Vzhledem k tomu, že se jedná o víceméně kancl stroj, tak nevidím na VS nic špatného.. Snažil jsem se hledět hlavně na cenu a do 900,- mi Alza nabízela jen EVOLVEO, EUROCASE a jeden Futrón.. Kdybych měl ještě nadhazovat, tak by to sneslo EVGA 450B, popř. ještě dráž 500W OEM Seasonic.. Jenže to mi přijde prostě overkill.. Limit 8 tisíc je nutno podotknout o ničem, s nutností něco oželet..

Pokud to ma trochu za neco stat, tak se to neda:

https://www.czc.cz/165632,241839,230412,176623,110330/kody

Celkem k úhradě: 8 395 Kč

Skrin jsem tam nedal, protoze ta se da koupit v bazaru za cca. 300Kc. To je to nejednodussi, pokud ti to teda nekdo sestavi. Navic skrin neni bezpodminecne nutna, ja mel kdysi PC v polici proste poskladane komponenty vedle sebe, akorat zastrkas kabely a tak co kam patri.

Hlavne ale chybi OS, bud teda linux, coz pak nebude moc na hry nebo risknout nejakou sedou licenci Windows 10 z ebaye.

S tim nemam nejmensi problem, zalezi podle potreby mista, sam si musi rici, jak velky disk potrebuje, ale kdyby stacilo 250GB (jsem pro SSD), to znamena priblizne zhruba 100GB uzivatelskeho prostoru, zbytek si pravdepodobne vezme system, nejake ty nenarocne hry a je treba mit na SSD i nejakou rezervu.

Tak pravda, musi vedet zadavatel kolik toho asi bude mit. Ale - babam do kanclu objednavam notasy s 128GB SSD, a fakt v pohode - na "office" to staci, nove teda uz 250GB, uz neni duvod brat 128 - pomaly stejne nejsou - s 250GB stoji vicemene stejne.... V tom Asus ultrabooku co mam na pupku a tohle na nem pisu mam taky pro system 128GB M.2, pravda - mam pridany dalsi 500GB SSD pro data, ale ja ho vubec nesetrim/mam toho tam fakt hafo/zhusta samozrejme zbytecnosti. ;-) Za mne - system, office soft, nenarocne hry = bude 250GB stacit s dostatecnou rezervou.