Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co koupit? Switch vs router

Prosím o radu, pořád tápu. Mám modem od poskytovatele internetu, který má i fukci Switch. Jsou tam 4 přípojky. Potřebuji víc abych mohl připojit 2x Pc, tiskárnu po síti. Nas cloud, několil ip kamer a pod. Aby všechny zařízení spolu mohli komunikovat a měli internet. Přemýšlel jsem o schématu viz obrázek, ale rád si poslechnu i jiný návrh. Jen v čem si pořád nejsem jistý je jestli chci switch nebo router?
Děkuji za radu.

Klidně to udělej podle svého obrázku. Pokud jsou switche "za sebou" (vedou fyzicky stejným směrem), vytáhnul bych ten druhý z toho prvního. Vedou-li lajny na opačnou stranu, tak to máš dobře. Jak už zaznělo, zakup sobě gigové bazmeky. BTW: jestli mají být LANky v jednom místě, stačil by jeden víceportový switch.