Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win10 - Nelze ukládat soubory

Zdravím,

věděl by někdo, co dělat, když na Windows 10 nelze ukládat soubory? Když se snažím uložit jakýkoliv soubor (zkoušela jsem Excel, Word nebo třeba printscreen v Malování), vyhodí mi to následující hlášku:

Aplikace Microsoft Excel nemůže získat přístup k souboru C:/Users/Asus/Desktop/(složka)/F0316200. Možné příčiny jsou následující:
Název souboru nebo cesta neexistuje.
Soubor je používán v jiném programu.
Sešit, který chcete uložit, má stejný název jako aktuálně otevřený sešit.

Zkoušela jsem soubor přejmenovat, uložit jako něco jiného, v ničem jiném otevřený není, ale stejně pomáhá jen restartování počítače, což při rozdělané práci není ideální.

Díky předem za rady a slušné komentáře.

když budeš soubory ukládat na normální místo (ani náhodou ne na plochu) - funguje to?
typické místo ve windows bývá: c:\users\asus\dokumenty\(složka)\...
já preferuju raději: d:\dokumenty\...

je nainstalovaný nějaký antivir?

----
jedna technická:
výzvy ke slušným komentářům mi obvykle berou chuť to dál řešit. nejsem facebuková lůza, kterou je potřeba neustále peskovat.

Však si hlúpa ťava, pritom na ročníku narodenia nezáleží.

C:/Users/Asus/Desktop/(složka)/F0316200 - nie je normálna zložka akceptovaná s plnými prístupovými právami OS Windows, do ktorej je možné ukladať vlastné dáta alebo súbory.

V prípade zarputilého, justovníckeho správania sľušného, slniečkarskeho občana ČR, ktorý má v úmysle ukladať do predmetnej zložky svoje dáta "i kdyby čert na koze jezdil", prevychovávaného občana k poslušnosti boľševickou lúzou zľatých komunistov a milovaných eštébákov od roku 1948 podnes, je tu návod k zmene prístupových práv k zložkám: https://www.mojwindows.sk/2018/02/windows-pristup-k-priecinku-povolenie/

Nesľušní, nepracovití, nepoctiví, vylgárni, neprevychovateľní, neinteligentní občania, majú na mašinách logicky rozdelený pevný disk na dva oddiely, C:\ a D:\.

Svoje nesľušné, neúctivé, nepoctivé doklady si ukladajú výhradne na druhý logický oddiel pevného disku ozn. pod písmenom D:\ z dôvodu, ak sa zosype Windows, havaruje systém do katastrofálnej podoby brunátne fialovej smrti, nepríde nesľušák o svoje dáta, nemusí ich prácne dolovať z externého bútovacieho média, aby následne preinštaloval pokazený, nesľušný, odporný, kapitaľistický, americký, zahnívajúci OS z krajiny gniaviacej bagangže pôvodom krvilačných vrahov z volstrídu.

S pozdravom, sľušný, pracovitý kpt.Danko, rigorózo JUDr. VŠ zlodej, podpísaný v.r.