Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD potřebuje format

Dobrý den,
mám takový problém s extrním HDD.

Dělala jsem defragmentaci počítače a počítač se mi při tom restartoval.
Teď po připojení se mi nezobrazí data na externím disku a jediná možnost je formátování.

Nejde pořádně najet ani do vlastností a neukazuje to ani kapacitu disku, prostě to stále načítá.

Mám tam data, která bych chtěla zachránit.
Je nějaká možnost, prosím?
Předem děkuji za pomoc.

Dovtedy sa bežne chodi s krčahom po vodu, kym sa krčah nerozbije.
Defragmentace je jedna z najzbytočnejších vecí a dnešné Win si ju v defaulte stejne robia sami na pozadi ak si to clovek nenajde kde to nastavenie je poskryvane a nevypne, takze pustat to rucne je nezmysel. A u datoveho disku to je uplny nezmysel, neprinesie to vobec nic.

Co sa tyka dat, zrejme sa ten PC restartoval kvoli nejakej HW zavade (prehriatie, nestabilita) a na disku ostal posahany suborovy system (nedozapisovane sektory apod), ako uz bolo pisane ked sa do toho disku bude neodborne vrtat a zapisovat nieco tak sa moze rapidne znizit sanca zachranit data, takze opatrne. Da sa skusit recuva, testdisk, getdtaback for ntfs, a podobne programy a pokusit sa vykopirovat kriticke data, a nasledne ten disk naformatovat.

Je to poněkud choulostivá záležitost, dělat to jen podle nejasných pokynů z webu je blbost (samozřejmě to můžeš risknout, nikdo ti nebrání). Zkus v okolí najít někoho, kdo o tom víc ví. Někdy stačí mechanicky obnovit oddíl a je to, někdy je třeba rafinovanější postup. Chybným pokusem to můžeš zazdít.

Jestli opravdu má IT školu (a rozumí tomu) a nezvládl to, tak je to vážné … bez legrace, asi to chce odborné řešení. Zkus jiného známého, který takové věci dělal, v krajním případě placená služba. Ale každým neodborným zásahem klesá naděje na data. Ten disk lze naklonovat na jiný (alespoň stejně velký) disk a pak můžeš na té kopii dělat pokusy bez rizika, že to pohnojíš. Pokud tedy chceš ty nebo jiný neodborník něco zkoušet, doporučuju udělat ten klon (to by měl zvládnout každý šikula, ale chvíli to trvá).

Ease Partition Recovery sa neboj, iba čakaj na prelustrovanie celého disku, vyhľadanie správnej tabuľky NTFS pre zavádzací sektor, ktorú zaklikneš v štvorčeku a dáš ju obnoviť. Obnova prebehne live, na detto miesto. Je to onánia než vyhľadá sektory, prípadne ponúkne veškeré "bývávalé-bejvávalo" sprznené sektory so zavádzačmi na disku.

Pri pozornom preštudovaní z ponuky nájdeného nemáš čo pokaziť pri obnove.

Je tu síce vymakaný SW: M3 Partition Recovery na obnovu z RAW s rýchlym algoritmom, ale je platený:
https://www.m3datarecovery.com/partition-recovery/