Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přechod z laptopu na stolní PC

Dobrý den,
Řeším situaci přechodu z "herního" laptopu na stolní PC. Momentálně používám Asus ROG G750JW-T4042H .
Tedy Intel Core i7–4700HQ o frekvenci 2,40 GHz
6 GB operační paměti RAM
750 GB pevného disku
grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 765M
Momentálně tam mám Windows 10
Hodně multitaskuju tj. google chrome (4-8 záložek), word/excel/pdf a nějaká ta hra
Momentálně hraju bez multitaskingu:
Men of war assault squad 2: Pomalé načítání (Kvůli disku) ve hře FPS v pořádku v případě příliš velkého množství jednotek nehratelný pokles FPS
Rainbow six siege : Nejnižší nastavení 25-30 FPS (Hraju v okně 1280x720) V případě multitaskingu nekonečné načítání hry (disk vytížen na maximum, řekl bych ale, že to bude problem RAM)
Wargame red dragon: Nejnižší nastavení (jede to OK)
Elder scrolls online ( Musím mít nejnižší nastavení kvůli hratelnosti popř. odezvě)
Battlefield 3 (Střední detaily - FPS si to drží ale jakmile se dostanu do boje pokles a tím pádem hrůza odezva)
Warhammer total war ( Užívám si strašně moc detailů bitev mám to hodně namodovaný kvůli jednotkám. Bohužel pouze Střední detaily textury zbytek nízké)

Rád bych:
Battlefield 1,5
Total war warhammer II
GTA V online
Kingdom come deliverance
Nové Metro
+- Hry podobného ražení

V Případě pořízení této sestavy ---> https://www.czc.cz/235522,223205,234012,158976,217062,158658,70136,225469,220847/kody
Přilepšil bych si ? Vydrželo by mi to nějakou dobu ? (cca. 4 roky +) Má to cenu nakupovat teď ? Nemám radši vydržet s tím laptopem a vyčkat na nějakou novější generaci ?

polepšíš si, ale ne zase tak moc.
Ten procesor a hlavně grafika jsou slabé, i když samozřejmě lepší, než ty mobilní plečky co máš teď.

Apropos, k čemu je tam ten USB wifi adaptér? Jedna ramka? A ten zdroj taky není úplně nejlepší volba.

možná by bylo lepší napsat jaký máš rozpočet.

edit: "čekat" má smysl jen AMD, Intel je aktuálně v útlumu a ještě aspoň rok bude.

Ten adaptér má 2 pásma 2.4 mám guesta což mám většinu rodiny + návštěvy atd
5 mám svoje zařízení. Většina integrovaných za tu cenu má pouze 2.4 což se mi nehodí do krámu(Kabeláž nedokážu rozvést do všech pokojů). Ramku zatím jednu s tím, že bych to popřípadě dle potřeby rozšířil. Zdroj sice není seasonic ale zas to není evolveo. AMD mám zkušenosti jen s Phenom 965 Be ,FX 4100, A10 7800 Krom phenoma zatím hrůza. Proto bych asi ten intel. Otázka spíš je jestli to má vůbec smysl o tom přemýšlet, nebo dávat si delší dobu stranou než se rozbije ta mobilní plečka.