Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nový zdroj k PC

Ahoj, v současné chvíli mám tuto sestavu:

MB: ASUS H81-GAMER
GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-2GD5
CPU: Intel Core i7-4770
Cooler: Zalman - Chladič CNPS5X Performa 92mm fan PWM, 3x heatpipe
HDD: 1TB HDD 7200rpm
SSD: 128GB SSD
RAM: 2x 4GB RAM DDR3-1600MHz
PSU: Crono 400W 80 PLUS

Plánuji si koupit ASUS ROG Strix RTX 2060 O6G a myslím, že k tomu budu potřebovat nějaký nový zdroj. Bylo by nejlepší, kdyby ten zdroj byl modulární, abych neměl bordel v case. Můžete mi prosím doporučit nějaký zdroj do 1200 Kč?

Ještě bych se rád zeptal, mám v plánu dokoupit 2x 8GB RAM DDR3-1600Mhz, budou fungovat normálně, když už mám 2x 4GB?

Děkuji a přeji hezký den
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Ahoj, máš pravdu, budeš potřebovat nový zdroj, ale do 1200,- se stejně nevlezu. V této cenové kategorii ti můžu doporučit jen dva.
Jestli chceš modulární, tak minimálně https://www.czc.cz/be-quiet-pure-power-10-500w/206716/produkt

https://www.czc.cz/be-quiet-system-power-9-500w/230175/produkt
https://www.czc.cz/seasonic-s12ii-520-520w/74749/produkt

K druhé otázce: Nebude ti fungovat dualchannel. Lepší koupit opět 2x4GB a ideálně stejný model.

Ten prvni zdroj vypadá ideálně, jinak na stránkách ASUSu je u mé základní desky uvedeno tohle Operační paměť: 4 x DIMM, Max. 16GB, DDR3 1600/1333/1066 MHz Non-ECC, Un-buffered Memory. Mám to tedy chápat tak, že kdybych si koupil 4x 8GB, tak je základní deska nepojme? Tedy je lepší znova stejný model RAMek jako mám? Koukal jsem k nám do systému v práci a dokonce je máme i skladem za staré ceny.

No nevím, sice by měl fungovat, ale už jsem se mnohokrát setkal s problémy rozdílných RAM a systém začal kolabovat, proto to nedoporučuju.
Bylo to na levných deskách /Msi, Asus a Gigabyte/. Po osazení všech stejných modulů jelo PC správně. Takže nemůžu dát ruku do ohně, že by to fungovalo.