Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s přidáním RAM

Zdravím

mám v PC 8GB, s mým využíváním PC mi přestalo 8GB stačit a tak jsem koupil další 8GB modul (produkt)

Na desce jsou 4 sloty. Původní modul byl osazen v 2. a tak jsem nový přidal do 4.

Po zapnutí vše fungovalo ... Ve správci úloh šlo jasně vidět že je k dispozici 16GB .. pohoda, dál jsem nic neřešil..

Po pár dnech jsem objevil, že systém má k dispozici jen 8GB... Správce úloh sice vypisoval 16, ale jen 8 k dispozici... Zkusil jsem moduly prohodit, dát do 1. a 3. slotů ale ani jedno nepomohlo.

Původní RAM: produkt
CPU: produkt
Deska: produkt

Co bych měl vyzkoušet? Nebo se mám smířit s tím, že to fungovat prostě nebude?

Díky

Problém je v tom že jednu pamať máš single rank a druhú dual rank, v prípade takejto kombinácie budeš mať vždy k dispozícii len polovičnú kapacitu. Takže tú novú čo je single rank vráť ak sa dá, a k tej starej si zožeň inú čo bude tak isto dual rank ako tá stará, potom budeš mať plnú kapacitu oboch pamätí.