Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RFID - komunikace

Zdravím,
zajímalo by mě zda by se dal z nějakého primitivního čipu (ATtiny85 atd...) dal vyrobit RFID čip (13,56 MHz), který by dokázal komunikovat na vzdálenost kolem 2 metrů ?

Jestli tedy chápu, nejde o čtečku čipů ale o emulaci toho RFID čipu? To jsem někde viděl, mám pocit, že to bylo na pandatronu, ale ten už je delší dobu mrtvej (řešilo se to na elektrobastlírně) a teď koukám, že se přesměrovává někam úplně mimo obor.