Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nefunkční CD-romka?

Zdravím ,,PCODBORNÍKY,,

Nevím na koho se už mám obrátit, snad pomůžete vy.......
Po naistalování systému vložím do CD-romky cdčko s daty - to mi nenačte (poškrábané ani ničím jiným vadné není, protože na stolním počítači normálně funguje )a není to ani vadnou cd-romkou v notebooku, jelikož když tam vložím originální cd tak v pohodě funguje!!!!
Zkrátka a dobře, můj dotaz zní:
CD-romka v notebooku mi čte akorát originální cdčka a pirátsky vypálená data nikoliv!!!!

Tímto Vás prosím o radu, budu za ni velice vděčný.
S Pozdravem Jenker
Změna předmětu, původně: nefunkční CD-romka???????? (anarchist)

mechanika ve stolním pc jde rozebrat a vyčistit - u notebukové je to 100x jednodušší v tom že ti rovnou vyjede čočka.
takže špejli, vatu, isopropylalkohol (v nouzi čistý líh: příměsi dělají fleky a neodmašťuje tak dobře) - a jemně očistit čočku. jestli máš sadu s čistícím kartáčkovým cd - to cd vyhoď a použij kapalinu z té sady.
a taky nevypaluj cd nejvyšší možnou rychlostí; nebo se pak nediv proč tu mírně deformovanou stopu znečištěná mechanika není schopna zaostřit.
a jak píše předřečník, média z tesca zahoď. o dvě koruny levnější médium za ztracený čas a nefunkčnost nestojí.

sorry za nasledujici dotazy, ale:

1) jsi si jist, ze tam mas CD mechaniku a davas do ni pouze CD media? (nikoliv DVD)
2) vlozis originalni CD s cim? DATA/HUDBA
3) co je to za piratska data? Hudba/video? (mela puvodni media nejakou ochranu proti kopirovani?)
4) zkousel jsi vic medii? (ruzni vyrobci...)
5) co je to za mechaniku/notebook?

"Neni to vadnou CD v notebooku" Proc si tim jses tak jist? Originalni media jsou lisovana, coz zarucuje lepsi citelnoust pri "vysvicenem" laseru (neni jiz tak ostry ci nesplnuje jine parametry). Vypalovana media potrebuji lepsi laser, protoze zapis je mnohdy pochybnejsi kvality.

Co se tyka originalnich ci piratskych CD... Pokud si nechas ulozit foto z dovolene na CD a je tam vypalene - je originalni ci piratske?