Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Když hraji náročnější hru nebo koukám na film, začne monitor blikat

Dobrý den,
chtěl bych se Vás na něco zeptat ohledně monitoru. Můj aktuální monitor je už minimálně 10 let starý, má jen 1680x1050 a 59 Hz. Když hraji nějakou náročnější hru nebo koukám na film, tak začne monitor blikat. Bliká tak 10 vteřin a pak 10 minut nic. Tak se chci zeptat, jestli nevíte, co s ním je nebo rovnou koupit nový.
A když už píšu o novém monitoru, tak bych se chtěl zeptat, jaký byste mi doporučili do 3 000 Kč. A pak jsem našel 2 monitory a jaký je mezi nimi rozdíl, a který je lepší.
https://www.czc.cz/samsung-s24f350-led-monitor-24/194681/produkt?gclid=EAIaIQobChMIpOSJ8tD33wIVjZXtCh1E0wX1EAQYASABEgKvBvD_BwE
https://www.czc.cz/benq-gw2470h-led-monitor-24/177976/produkt
Změna předmětu, původně: Monitor (Kurt)
Změna kategorie, původně: Hardware (Kurt)

Opravovat dle mne nema smysl, nejspis teda budou "jen" vyschle elyty (kondenzatory), ale stejne radeji koupit neco noveho - i za ty 3000Kc to bude mnohem lepsi.

Ad. tyhle dva - jeden je IPS (samsung), druhy MVA a o pidichlup vetsi (Benq), jinak prast jako uhod. Oba 8b, MVA bude lepsi v tmavych odstinech/IPS dle mne prijemnejsi barvy. Co je lepsi se az tak rict neda, osobne z techhle dvou bych spis vzal Benq neb se aspon vi ze je 8b bez FRC (coz se u Samsungu nevi = muze byt kidne 6b+FRC)