Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako nahrať Img. súbor na SD kartu?

Pokúšam sa oživiť zamrznutý android box Alfawise A8 pomocou SD karty. Nahral som do ntb firmware tool a snažím sa prostredníctvom neho preniesť na SD kartu ROM (Img. súbor). V poslednej fáze mi to vždy zlyhá. SD kartu mám naformátovanú na FAT 32. Vie niekto poradiť, ako spoľahlivo dostanem na SD kartu Img. súbor?

Musel som Sd kartu preformátovať programom SD Kard Formatter, potom sa Img súbor na ňu načítal. Po vložení do boxu podľa návodu sa na pripojenom tv nič nezobrazilo. ROM-ka sa z SD karty nenačítala. Zistil som, že na sťahovanie Img súboru na SD kartu sú dva návody. Ja som išiel podľa prvého - po vložení SD karty som v tabuľke Rockchip Create Upgrade klikol na Upgrade Firmware, potom na Firmware s Img súborom a nakoniec na Create. Po prekontrolovaní SD karty Img tam bol načítaný, iba súbor Tag bol prázdny.
Druhý návod hovorí, že po vložení SD karty mám kliknúť na SD Boot, potom Firmware (Img) a nakoniec na Restore. Teraz neviem, ktorý návod je správny. Musím asi vyskúšať aj ten druhý

Súbor Img sa na SD kartu nahral až po preformátovaní karty programom SD Kard Formatter. Inak nebolo možné. Po nahratí som vložil kartu do tv boxu, postupoval podľa návodu a nič sa na tv nezobrazilo. Android nenaštartoval. Čo teraz? Aj som mal stlačený reset, aj som skratoval vývody 5 a 6 na pamäti NAND a na boxe stále svietila červená kontrolka. Neprepla na bielu. Ani po USB kábli sa mi box nepodarilo oživiť cez program Batch tool, asi to vzdám. Škoda, lebo je to úplne nový tv box.