Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový monitor + Gr.karta

Zdravím.
Přiští měsic se chystam vyměnít komplet počitač.
Asi pujdu do procesoru Ryzen 5 1600X a desky ASROCK B450M PRO4

Ale rad bych se tu poradíl.
Hry jsem nikdy nehral, spiše programovaní a menší upravý fotek přes photoshop, občas nějaka ta uprava videa přes Wondershare Video Converter.
Chtěl bych k tomu novemu pc koupit 32" monitor + nějakou gr.kartu co by stihala,poradite?
Vyplatí se investovat do 4k na ty me kraviny?

Dle mne vyplati, grafika staci v podstate libovolna "entry level", pokud uprava videa a neni lito penez, tak bych vzal asi GeForce GTX1050 (bez TI, klidne jen s 2GB) kvuli nvenc enkoderu/moznosti HW encodingu pres ni. Monitor bych vybiral MVA nebo IPS, s pokud mozno 100% pokrytym sRGB prostorem a 10bit panelem. Vse je ale o penezich/limitu kolik se chce za to utratit.