Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Který firewall

Ahoj,

potřeboval bych doporučit nějaký dost pokročilý firewall, který by mi zobrazoval upozornění, abych všechny programy a procesy (i systémové) musel nejdříve v pravidlech povolit a teprve pak by mohla probíhat komunikace v internetu.

Hledám něco ve stylu ESET firewall, kde se zobrazuje takový monitoring aktivit v reálném čase s aktuální rychlostí netu u každého procesu. V klasickém Windows firewallu (W8) je funkčnost pouze na oko tak, že se z něho vůbec nic nedozvím.

Už před lety jsem právě v ESET firewallu pozoroval, že dost často několik procesů stále komunikuje s Microsoftem a tomu bych chtěl zatnout tipec.

Předem díky.

Bez vloženia aktivačného kľúča (usmiaty smajlík) sa nezobrazujú upozornenia v bublinách v prípade interaktívneho režimu (stredná úroveň filtrovania) pri spojení in/out s odosielaním dát SW alebo systémových spojení či IP adries so servermi MS.

Ako doplnok k integrovanému Firewall Windows je táto nadstavba absolútna jednička medzi SW firewallmi z radov iných spomalených, naboptnaných, brzdiacich molochov, šmejdov od tretích výrobcov.

Musím skúsiť na nejakej mašine s Windows, osobne mám predradený HW Firewall ZyXEL ZyWALL USG60, s touto novou free verziou WFC som sa ešte nestretol, resp. osobne ju nevyužívam.
-------------------------------------------------------------
Máš pravdu. Je free už pri 5.4.1 verzii plne aktivovaný.

Marginálne:

len je nutné prásknuť kvôli CZ lokalizácii jazyka počešťujúci súbor pre WFC: wfcCZ.lng do zložky C:\Program Files\Windows Firewall Control\*.*

https://www.binisoft.org/download/languages/wfcCZ.lng

https://www.evorim.com/en/free-firewall

Funguje to na principu whitelistu. Nemuzes to nastavovat predem, ale kdyz nejaka aplikace zacne komunikovat, tak ji to zobrazi ve firewallu a zablokuje. Ty ji pak musis rucne povolit. Nektere Windows procesy jsou zasedle a ty potom aplikace ve vychozim nastaveni neresi a necha jim komunikaci volnou, ale da se to prenastavit, aby je to blokovalo taky.

Jelikoz je OS na nejnizsi uzivatelsky pristupne urovni, tak MS kdyz bude chtit, tak dokaze obejit kazdy nainstalovany firewall. Pokud bys chtel stoprocentni kontrolu, tak si musis poridit firewall krabicku pred pocitac nebo si neco vykutit sam na principu nejakeho miniPC s linuxem, co by filtrovalo komunikaci.