Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vylepšení PC

Dobrý den chtěl bych se zeptat jak vylepšit mé PC.
Mám : Přehled informací
CPU typ AMD Athlon XP, 1350 MHz (13.5 x 100) 1500+
Název základní desky MSI KT880 Delta (MS-7047)
Čipová sada základní desky VIA Apollo KT880
Pracovní paměť 512 MB
Grafická karta RADEON 9250 (128 MB)
C: (NTFS) 131061

Předem děkuji za rady, je to už stary Pc takže asi toho bude hodně co vylepšovat.

5 i 7 tisíc je ještě dost málo. Zkus ještě chvíli vydržet a došetřit. Obecně vzato, dneska deska s AMD 780G + dvoujádrový CPU AMD tě vyjde na cca 4000Kč, k tomu přidej cca 800 za RAM, 1500 za HDD, 1000 za skříň, 2x650Kč za zdroj a mechaniku a máš základ PC. Samozřejmě že lze použít disk, mechaniku, bednu a zdroj ze starého PC, ale to ti nedoporučím, protože disk a mechanika budou tvůj nový PC zpomalovat a bedna a zdroj pak hrozí tím, že ve staré bedně nebude místo na chladič (zdroj postavený na výšku), že nebude dobře větrat a komponenty se budou přehřívat a starý zdroj (tipuju nějakou těžkou neznačku) hrozí vyhořením a odpálením nových komponent (přece jen odběr nových počítačů je někde jinde než tvého počítačového dědečka;-))

Vyhodit ne, je to slušný stroj na internet a kancelářskou práci ! :-) Základní deska není "špatná", ale není pro současné procesory, grafické karty a paměti. Dnes nejsou základní desky nějak drahé- za 1400 kč máš chipset 780, který je opravdu dobrý , např.: product.jsp - s GK ATI 3200, HDMI výstupem a podporou nejnovějších procesorů AMD.
Zdroj bys měl mít spolehlivý a s dostatečným výkonem.

Tady sem spočítal takovový hodně levný upgrade. Ve skutečnosti by bylo lepší počítat na to radši 4tisíce. Chybí tomu jináb grafika než integrovaná (cca 1000kč za šrot 2000kč už za něco lepšího) jestli jsi měl doteď 9250 tak moc namlsanej nebudeš. Nejlepší by asi bylo někomu to střelit koupit celou bednu novou (6-7tisíc s integrovanou grAFIKOU)

Já bych to viděl asi takhle:
MicroStar K9AGM3-FD - AMD 690G (1084Kč)
product.jsp

AMD Athlon 64 X2 4400+ EE (socket AM2) BOX ADO4400DDBOX (1186 Kč)
product.jsp

RAM A-Data DIMM 2048MB DDR II 800MHz Retail (741Kč)
product.jsp

Celkem 3011 Kč vč. DPH