Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nakup v USA

Rad bych si na koupil pres net nejake veci v USA.Jsem smiren s tim, ze budu platit clo.
Chtel jsem se zeptat, zda kdyz si koupim veci od SONY,Siemens budu moc veci vyreklamovat i v CR.DIky

viz Josephino. Záruky v USA se pohybují od 3 měsíců přes 6 měsíců do jednoho roku, více je vždy za příplatek a bývá explicitně vždy součástí "předmětu nákupu" zda je rozšířená a globální. Nezapomeň taky na to, že v USA mají jiný typ zásuvek a jiné napájení (110V). Tak bacha na to!

To neni pravda, zalezi od vyrobce. Nektery to povoli, jiny ne a tech co to povoli je malo. Navic nebudes platit jen clo, ale i DPH a to je mnohem vic. Tak si pripocitej jeste tuhle polozku. Za dalsi, pokud nepovoluji reklamaci v CR, tak se priprav na velice drahe postovne zpet do USA a pri dalsim navratu zbozi do CR platis postovne znovu a pokud dostatecne nedolozis, ze se ti zbozi vraci a bylo jiz drive koupene(coz lze pri blbe nalade celnika tezko a da se to pojistit pouze tak, ze uz pri odesilani zpet na reklamaci do USA napises celnikum list, kde to vyslovne uvedes, musis uvest vyrobni cislo atd., tzn., ze pokud ti vymeni kus za kus, horko tezko obhajis, ze to je stejny vyrobek), tak te ceka znovu placeni cla i dph a dph se plati z ceny vcetne postovneho.

Udělej zkouškový nákup nějaké lacinější věci, není nad vlastní zkušenost. Klasické poště by ses měl vyvarovat z důvodu větší šance, že zásilka bude slabě/silně poškozena nebo vykradena cestou z USA a pekelně to dlouho trvá než zásilka dojde k příjemci. Takže zbývají poštovní služby DHL, UPS apod. a tyto služby dělají rovnou daně a je to mnohem rychlejší než Česká Pošta, ale taky to o dost stojí. Orientačně clo je cca do 10% z celkové ceny na faktuře (výrobek + poštovné) a nad tím je ještě 19% DPH, musel bys ještě mrknout do celního sazebníku jak to vypadá přesně se clem. Vyplatí se jít opravdu do něčeho brutálně laciného v porovnání s cenou u nás, co je max. do poloviny hodnoty. U laciných výrobků se nehledí na reklamaci, co se posere tak se i vyhodí. U dražších věcí (NB, televize apod.) bych už zvažoval, aby výrobky měly celosvětovou záruku aspoň jeden rok. Na opravu u nás bych nespoléhal, opravy bývaji velmi drahé.

Ano Sony jako stolní přehrávač DVD je skvost, který odmítne přehrát avi video, pokud zjistí fourCC XVID, že prý je kradený, jako kdyby nebyl právě DIVX šlohnutej až běda.
--
To samý se děje třeba v programu Sony Vegas - xvid v systému = nejsou náhledy videa.

Sony je "firma" které se obloukem vyhnu, pokud můžu.

Pro velkou úsporu peněz zkus korejské nákupní servery,
mají nejnižší ceny a kvalita je OK, u aukcí je i tlačítko na pevnou cenu
a v 90% posílají sami od sebe zboží jako dárek s deklarovanou výrazně nižší cenou.

No to je vražda, před 14 dny jsem promazával Oblíbené,
bylo toho už na tři stránky, takže všechny ty obchody jsou fuč.
Kdysi jsem tu na to dával linky, nenašel jsem to.
Zkusil jsem včil půl hodiny hledat, pakárna bez úspěchu,
zadával jsem vyloženě špatná slova. BTW, hongkongští prodejci
mají ceny stejné a podmínky dopravy skoro stejné. ;-)
Jediné, co jsem zatím našel:

http://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=en&u= http://www.gobizkorea.com/offer/offer_main.jsp%3Fb i z_type%3D%26lev%3D1%26unspsc%3D32000000&sa=X&oi=tr a nslate&resnum=3&ct=result&prev=/search%3Fq%3Dsell% 2 Bpc%2Bcomponents%2Bkorea%26hl%3Dcs%26lr%3D%26sa%3D G

Dzigneš na Elektronické hardware třeba.

Ja jsem si koupil notebook před 4 dny v BEST-BUY... za za CCA 170 USD jsem si pořidil international warranty (mez. záruku) a tím to končí..... zásuvku si koupis za 90 korun v elektrovorldu a s napetím si hlavu nelam to je blbost :) a jinak pokud tu nekoho znas radsi mu řekni at ti to doveze.... je blbost PLATIT CLO !!!!