Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr telefonu

Vybírám si nový telefon a nemohu se rozhodnout mezi Honor 8X, Samsung galaxy A7 a Samsung Galaxy A8. Nebo pokud by byla nějaká lepší varianta tak budu rád když mi napíšete jaký.
Zmena predmetu, pôvodne: Výběr telefnu (fleg)

Máme s paní L-Coreovou ještě levnější :-)
https://mobilni-telefony.heureka.cz/doogee-x5/specifikace/#section

Má solidní ("výkonný?") GPS modul, lepší než samotná navigace Navigon či tablet. A místo na dvě simky, možnost různých "frekvencí", abychom se vyhnuli předraženému roamingu za oceánem. Data nevedeme, wifi internet v mobilu používáme naprosto výjimečně (snad abych si ve vlaku našel případné zpoždění či doma čas od času aktualizoval mapy v navigaci). Určitě bych - i kdyby byly data zadarmo - v mobilu nepoužíval bankovnictví.

Je spravny, ze to pises, ale uznej na druhou stranu:

Nejprve si koupis levny duveru nevzbuzujici smartphone. Data radeji nevedes, wifi radeji nepouzivas, pouzivat v mobilu bankovnictvi ti prijde jako hrich. Takze ve vysledku nebyt te navigace, jsi mohl mit i to retro a bylo by to levne take. Porad se ti to sice vyplaci, ale jen proto, zes asi nemel GPSku zabudovanou primo v aute, coz cim dal vic aut ma, takze pak mas i tvou vyhodu jako irelevantni.

Nicmene tohle asi nebude typicky pripad pro zajemce o smartphone, ten prave vyhody plynouci ze smatphonu bude nejspis chtit vyuzivat a tudiz je rozhodne lepsi si poridit duveryhodnejsi zarizeni, ktere ale bude logicky drazsi.

Snad rozumis tomu, co chci rict. Je super, ze jsi si vedom omezeni tveho levneho telefonu, ale pokud neustale slysime ruzna varovani pred nebezpecim cihajicim na uzivatele pouzivajicich smartphone jako smartphone, tak je to prave proto, ze si kupuji podobne sragory a nebezpeci z jejich uzivani si vedomi nejsou.

Jasně, každý má jiné potřeby.

Data nevedu, protože je nepotřebuji a jsem lakomý za ně zbytečně platit (mám tarif na 2 telefony, 50 SMS + 100 minut volání každý, mezi sebou neplatíme, dohromady za 147 Kč měsíčně). Nechodím do práce ani do školy, vše vybavím pěkně z domova.

Bankovnictví v mobilu mi přijde jako rizikové kvůli ztrátě dvoufázového nezávislého potvrzování (lognu se z mobilu, SMS příjde na mobil). A ovládat to z PC je mnohem pohodlnější, proč bych se tedy měl trápit a patlat to v mobilu?

Favorit GPS modul nemá. Navigaci používáme i mimo auto (třeba v MHD sleduji, kde vystoupit… nemyslím samozřejmě v Česku :-))

Retro bych mít asi nemohl kvůli Steam guardovi a delším dvěma aplikacím (nevyžadují být online, ale je to android..).

Až tenhle telefon doslouží, pořídím si opět podobnou šunku za pár korun. Pokud mi ale někdo dá iPhone, klidně přejdu - návyky ale nezměním.

O pohodlnosti ovládání bankovnictví bych polemizoval, dotykový aplikace v mobilu jsou v mnohém často vymakanější, než jejich desktopový ekvivalenty. Ne sice na všechno, ale na rychlý přehledy a zaplacení faktury s QR kódem, kterej mi přijde poštou je to super. Funkce "Zaplať mi", kdy vygeneruji QR kód, protistrana ho mobilem naskenuje a pošle mi okamžitě prachy - kdo dnes u sebe nosí hotovost? Kolegové mi takto propláceli cestovný, když jsem je vozil autem do práce.

Bol som povodne odporca mobilnych aplikacii pre banking, prisli mi neprehladne, so zdlhavou autentifikaciou, neprehladne, ale po tom co TB nasadila aplikaciu, kde sa hlasim pinom sa uz na klasicke webove bankovnictvo pripajam raz za rok.
Uz asi 2 roky som mobil pozitivny, co sa tyka bankovania.

Byl jsi odpůrce z jednoho důvodu - neznal jsi to a neznal jsi možnosti. Znal jsem víc lidí, co na tom byli stejně jako ty. Ti starší na tom ocení především foťák a možnost okamžitýho prohlížení fotek.
I ta moja si našla možnosti využití - Whatsapp, internet, hudba.