Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s připojením k síti u zařízení s dvěma ethernety

Dobrý den, využívám miniPC (http://www.gole.tech/product/rma-232g-win10-2017-mini-pc-box-dual-ethernet-box-computer/) s Win10 pro hostování jedné z mých aplikací. Toto zařízení má dva ethernety a potřebuji ho nastavit tak, aby mělo statickou IP adresu.

Nastavil jsem tedy u Ethernetu 1 odpovídající adresu, Ethernet 2 jsem nechal bez konfigurace. Všechno fungovalo ok(), ale po restartu zařízení se někdy stane, že se připojení přečíslují - v seznamu síťových spojení je najednou pouze Ethernet2 a Ethernet3(z Ethernetu 1 se stane Ethernet 2, přestože síťový kabel je zapojený stále na stejném místě), a ztratí se moje nastavení statické ip adresy. Zkoušel jsem vysledovat příčinu, která by to mohla způsobovat, ale tento chybový stav se mi nedaří vyvolat cíleně - stavá se to zdá se naprosto náhodně.

Má někde zkušenost s tímto nebo podobným problémem, případně nějaký nápad jak by se to dalo vyřešit?

nikdy jsem nezažil, že by se mi u pc měnily síťové připojení, updatovalo se číslování "local area connection", ztratilo se nastavení ip.
používáme stovky průmyslových pc se 2 síťovkami, druhá někdy nebývá zapojená, přesto je taky nastavená buď staticky do interní lan, nebo má dhcp.

mám jediné vysvětlení: špatná instalace ovladačů desky a lan.

jinak pěkná krabička - mě jsou ty malé krámy sympatické.