Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD zapsaná data z výroby ?

Ahoj, koupil jsem ssd ADATA XPG SX950U 240GB. V krabičce byl ssd bez sáčku a bez vymezovacího rámečku jen v plastové vaničce, po zapojeni do PC jsem zjistil pomocí ADATA SSD ToolBox, že na disk už bylo zapsáno 0.44TB.
Prodali mi použitý ssd, nebo je to takto z výroby ?

Work time - vypisuje pouze 5h, počet zapnutí 9. Je to sice málo, což odpovídá novému disku, ale 9x jsem ho nezapínal. Jestě je tu možnost, že někdo koupil disk vyzkoušel na něm různé benchmarky (tím se může vysvětlit zápis 0.44 TB dat za tak krátkou dobu). Vrátil disk zpět prodejci a ten ho prodal jako nový.

Balení bývají různá, předchozí ssd např. adata su800 byla v sáčku a s nalepovací podložkou, crucial mx 300 s podložkou.
Jen se mi zdá podivné, že bych rychlým formátování zapsal 0.44 TB dat. Ješte zkusím stáhnout novějši firmware.

Chtěl jsem zjistit, jestli výrobce nějak testuje disky před prodejem např. rychlost zápisem dat, nebo jestli byl v prodeji použitý disk vrácený zákazníkem a prodán jako nový. V druhém případě by výměna za nový byla na místě. U jiných ssd se mi to nestalo.

Testují to zcela určitě, ale před finálním zabalením do prodeje všechny hodnoty smažou, takže by to mělo ukazovat 0 provozních hodin.
Podle toho, jak to popisuješ to vážně vypadá, že ten disk byl vrácený a znovu prodaný. Většinou se takové zboží prodává se slevou...