Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem antivirus

Ahoj, jen bych se chtěl zeptat, zda pro bezpečné surfování po internetu a celkově ochranu PC před viry stačí windows defender, nebo bude lepší stáhnout ještě nějaký antivir typu Eset, AVG ... ? Díky

WinDefender stačí, dnes stejnak "antivir" je k ničemu, keďže je proti vírusom, ale vírusy tvoria do 5% škodnej (aj to preháňam), vätšina je malware typu spyware, adware. Na to slúži antimalware akým je MBAM / ADWCleaner. Ak už ale chcete silou mocou antivirus tak Avira alebo ClamAV / Immunet. Rozhodne neuvažujte nad Avastom alebo AVG, to je takový odpad, že bych to už ani neoznačil za antivirus ale naopak za virus. Dokážu doslova zničiť systém.

Inak samozrejme v prípade že budete random na čokoľvek klikať, čokoľvek inštalovať, atp, tak stejnak nič tomu nepomôže.

Mimo MBAM / ADWCleaner, ktorým "sem tam" prejdem počítač, tak používam "pokročilejšie" nástroje ako autoruns, procexp, tcpview (trojica slúži na odsledovanie automaticky spúštaných procesov, na odsledovanie již bežiacich procesov, a na odsledovanie komunikácie procesov s vonkajšou sieťou (Internet)).

Taktiež ochrane pomôže mať kvalitne nastavený firewall. To už je ale pre laikov španielska dedina.