Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Občasné zamrzání PC při hrách

Dobrý den, aktuálně řeším podivný problém s mým PC. Mám asi 3 roky staré PC. Již od novoty jsem měl problém s tím, že při hrách mi vyjímečně (tj. jednou za 2 týdny - měsíc) zamrzl celý počítač. Prostě to bylo zaseklé a absolutně nic se s tím nedalo dělat, dokonce se jakoby i "zasekl zvuk" na určitém tónu a z reproduktorů většinou šlo slyšet "škvrčení". Po čase (pár měsíců zpátky) se intervaly mezi záseky začaly stupňovat a nakonec už to bylo nepoužitelné. Problém byl identifikovaný jako vadný čip na grafické kartě (měl jsem to v servisu asi měsíc, po té době mi řekli jen tohle: nelze opravit, vadný čip). Tak jsem tedy koupil kartu novou. Nyní mám v PC Sapphire RX 580. Nicméně dnes se mi stalo to samé co se mi stávalo dřív se starou grafickou kartou. Tedy celkové zamrznutí PC + divný zvuk z reproduktorů a bylo to nutné vypnout skrze dlouhé podržení napájecího tlačítka. Tedy je vícero možností co se děje. Buď nová karta (nemám ji ještě ani 2 týdny, tj teoreticky ji můžu vrátit) má stejný problém jako ta stará a je vadná. Nebo je problém někde jinde. Napadá mě, že by zdroj, občas poslal do té GK třeba špatný proud ( i když zdroj v tom servise prý testovali, ale kdo ví ) ... , po tomhle dnešním zamrznutí mi při novém zapnutí vyskočilo hláška, že Wattman byl obnovem po neočekávané chybě. I přesto, že jsem na Wattman vůbec nešahal a je nastavený na původní hodnoty z výroby. Tedy kde myslíte, že by mohl být problém ?

https://imgur.com/a/SpDNNz5
https://imgur.com/a/VTXteSF

Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit
MSI H170A PC MATE - Intel H170
Intel Core i5-6500
CRUCIAL Ballistix Sport LT 8GB (2x4GB) DDR4 2400
SilentiumPC Fera 3 HE1224
Arctic Fan F12 PWM
Sapphire Radeon NITRO+ RX 580, 8GB GDDR5
Seasonic S12II-620 620W
CRUCIAL MX200 - 250GB
CoolerMaster Force 500

Co jsem zkoušel různé testy záteže na GK + teploty tak vše je v normálu.

hlášení kernel power o vypnutí za chodu je až hlášení po pádu. příčina je před ním.
v prohlížeči událostí bys musel níž rozkliknout "protokoly systému windows - systém", tam jsou události seřazené podle času. přehled pouze podle chyb, bez okolí, má smysl jen pro statistiku o nejšastějších chybách, ale o příčině neřekne nic.

pusť na to nirsoft bsod viewer, třeba tam příčina bude vidět líp.
ale podle popisu spíš odhaduju hw závadu, třeba základní deska, zdroj, konektory, ...