Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem [NTB] upgrade CPU

Zdravím, měl bych dotaz ohledně upgradu CPU. Nyní mám Intel i5-3230m a nejsem si jistý na, který bych mohl upgradovat chtěl bych 4 jádra. A ještě bych potřeboval doporučit stránky kde CPU koupit a nejlépe za rozumnou cenu.

Jenže pokud ten výrobce neuvádí konfiguraci s výkonnějším procesorem, tak i v případě, že by to BIOS nějakým záhadným způsobem přechroustal, to nejspíš neuchladíš, protože TDP…
(a BIOS to nejspíš nepřechroustá, protože nedokáže identifikovat procesor, který nemá v databázi)

Na internetu jsem viděl spoustu lidí upgradovat procesor (také ASUS, ale jiná řada) a taky se obávali, že jim to BIOS neveme a překvapivě vzal, takže mě to aspoň trochu uklidnilo, ale nikdy tu není ta jistota. Ohledně teplot si myslím,že jsem v klidu. Zapl jsem stress test a po nějakých 30min jsem byl stabilně na 65°C, možná za to může i to, že nepoužívám ani jednu grafiku v ntb takže se chladí pouze CPU.

OK, tvůj CPU má TDP 35W, jestli chceš, tak zkus třeba tohle: https://www.ebay.com/itm/Intel-Core-i7-2630QM-2-00GHz-FCPGA988-Quad-Core-Processor-CPU/123594696386?epid=1600419068&hash=item1cc6d166c2:g:fAUAAOSwrHtcPPi6:rk:5:pf:0, nebo si najdi jiný podobný, ale má TDP 45W, a jestli si myslíš, že těch 10W není rozdíl, tak ono ti to pak chlazení (pokud to vůbec naběhne) vysvětlí (nárůst o 25% to chlazení vůbec nemusí zvládnout).