Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Predni audio..

Nazdar,, uz fakt nevim
V manualu je toto
[http://img520.imageshack.us/img520/8924/frontaudiow n0.jpg]

V ruce drzim toto

GRND
MIC-IN
MIC-bias
L-out
R-out
L-in
R-in

A at to zapojim jak chci tak to nefunguje.. Uz fakt nevim kam bych to mnel strcit..

GRND = 2, druhe GRND nechat nezapojene.
MIC-IN = 1
MIC-bias = 3
L-out = 9
R-out = 5
L-in = 10
R-in = 6

Ak to nefunguje tak bud a) mas dosku s HD audio a musis prepnut panel na AC97 panel (v BIOSe alebo vo Windows), alebo ak mas dosku len s AC97 zvukovkou tak si to nezapojil tak ako pisem. Ak to stale nepojde tak napis co presne ako presne nefunguje, co presne mas za dosku, ci funguju zadne konektory a kedy, apod.

Zapojuji to dobre tak jak pises. Mozna potrebuji trochu dovysvetlit jak je to s tim AC97 a HD Audio.
Do biosu uz jsem koukal ale tam se da audio jenom vypnout zapnout. Nebo to mam hledat jeste jinde?
Ve windows se podivam do nastaveni zvuku jestli tam nemam nejaky prepinac na AC97 a HD audio..

Jedna se o desku MSI K9N Neo V3

Na tej doske je HD audio, takze ak mas AC97 predny panel (mas) tak to musis prepnut v BIOSe alebo vo Windows niekde v nastaveniach zvuku alebo repro (ze mas AC97 predny panel). Neviem kde to je presne, ja osobne mam internu smejdzvukovku vypnutu a mam PCI soundblaster tak ma to nikdy nezaujimalo. Ale niekde to byt musi. Urcite o tom mas nieco aj v navode k doske mozno aj s obrazkami.

Takze jestli tomu dobre rozumim
AC97 = predni panel je klasicky vystup stereo speakery + vstup mikrofon
HD audio je zvuk 5+1

Takze na desce zvuk jde vypnou nebo zapnout. To mi nepomuze.
Ve win muzu prepinat jak pise Krata stereo,sluchatka, zvuk 5.1, kvadro atd. takze
pokud zapnu stereo we vin tak by mnel panel fungovat pokud je dobre zapojen..
Jestli ne tak to je nekompatibilni a kaslu na cely predni panel.

Pochopil jsem to dobre..?

Rozumies tomu zle.
5.1 nema s HD audio nic spolocne.
Proste existuju 2 odlisne panely, jeden je AC97 panel a druhy je HD audio (azalia) panel. Maju odlisne zapojenie a odlisne piny a funguju odlisne. HD zvukovky zvycajne vedia obe panely (na jednom konektore) ale je nutne prepnut typ predneho panelu. Mas to urcite v navode k doske. 5.1 nechaj napokoji, ak mas 2 repro tak tam nastav ze mas 2 repro.

...tak jsem řešil něco podobného, front panel na desce asrock aliveNF6P-VSTA, konektor na desce je stejný jako na tvém nákresu, zapojení bylo dobře, ale dokud jsem nedeaktivoval automatické rozpoznávání konektorů předního panelu ve Správci zvuku RealtekHD, tak to nejelo, nebude tady zakopaný pes ?

Ano moze sa to nastavenie volat vselijako (v principe HD audio panel ma automaticku detekciu (piny sense), AC97 nema). Stavim sa o 100 piv ze to ma napisane v navode k doske.
Pisal som ze ja integrovane smejdy nepouzivam (ten zvuk z toho sa nedal pocuvat) takze neviem ako sa to nastavenie vola a zavisi to urcite aj od zvukovky (od ovladacov).