Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr monitoru

Dobrý den, přemýšlím o koupi nového monitoru, ale nevím který vybrat. Požadavky: 27" 1440p freesync s velkým rozsahem. Budu provozovat na gtx 1070. Děkuji za tipy.

NVidia oznamila podporu pro AdaptiveSync pro grafiky rady 1000 a 2000, tedy Pascal a Turing. 100% budou fungovat monitory certifikovane NVidii, ktere NVidia nekde na svem webu uvadi, prakticky by podle zverejnenych pozadavku NVidie, mely fungovat vsechny monitory s FreeSync2.

Chlapi, drzte se oficialnich pojmenovani, Pascal a Turing podporuji AdaptiveSync. Na tech kartach (Pascal) to bylo fyzicky pritomno, to se vedelo nebo aspon tusilo, jen to nebylo podporovane v ovladacich NVidie, takze to neslo pouzivat. NVidia razila vlastni G-Sync s modulem.
Ted do ovladacu pro Pascal a Turing NVidia pridala podporu AdaptiveSync, kterou nazvala G-Sync Compatible a ktera v podstate odpovida specifikaci od AMD na urovni FreeSync 2. Tudiz FreeSync 2 monitory by snad mely fungovat vsechny, u monitoru z prvni generaci FreeSync to zarucene neni, nutno si odzkouset monitor od monitoru.

Ja monitor s podporou AdaptiveSync nemam, mam jenom obycejny VSync, ale zatim vsechny hry, ktere jsem hral, tak jsem diky silne grafice udrzel na 60FPS, takze by mi to zatim bylo taky k nicemu. Vic jak 60FPS na moje hrani nepotrebuju.

Predstav si ale situaci, ze bude hra narocna a 60FPS neudrzi, bude to klesat treba na 50FPS, potom mas dve moznosti:
1. Nechat zapnuty VSync a smirit se s trhanim obrazu, nebot vsechno pod 60FPS bude padat na 30FPS. Podmoznosti je locknout hru na 30FPS a hrat ji celou tak, take to jde.
2. Vypnout VSync a prezit tearing obrazu, nebo-li trhani obrazu v hranach rozdilnych barev, nejhorsi je oranzova, udela to takovy strih jak nuzkama.

Kdezto u AdaptiveSync monitoru, ktery umi napriklad 45-75Hz, se ti budou plynule menit FPS podle potreby a neustale budou synchronizovany mezi grafikou a monitorem, takze pro tvuj vizualni zazitek nic nepoznas a bude ti to pripadat dokonale plynule. Problem by nastal jedine pri poklesu FPS pod 45, pak to mas to same jako vyse.

Já měl grafiku 7870XT a v Crysis 3 mě padaly fps i pod 40Fps (fraps ukazoval i 30fps) a hratelná byla furt stejně, teda žádné cukání. Jo možná je to tím, že to není výrobek Nvidia...

Hmm ted jsem nainstaloval Fraps, a má současná RX 580 8GB tam dává o 10 fps víc!! A prý to není náročná hra... no asi to bude tím nastavením skoro naplno (jen AV 4x a motion blur medium)

V tom je grafika nevinne, pokud ti spadne FPS z 60 na 30 a nevidis to, tak mas spatny oci. Dobre pro tebe, kdyz to nevnimas, ale vetsina z nas ostatnich, jedno jestli hrajeme na NVidii nebo na AMD grafice, tohle vidi a je to neprijemne, takovy maly zaskub v obraze. Nekdy je teda lepsi locknout FPS na 30, driv se tak hralo normalne a aspon tam nejsou zaskuby.