Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zjistit, zda PDF a další soubory obsahují malware nebo jinou havěť?

Antivir nepoužívám, jsem v sandboxu, takže to nemusím řešit, ale i tak. Existuje nějaký nástroj, kterým můžu skenovat běžné soubory typu PDF, XLS, JPG atd., zda neobsahují nějaký druh malwaru či jinak skrytého kódu?

PS: Dostal se mi do ruky GIF obrázek, který dokáže restartovat Sony Ericsson. U jiných mobilů se to zatím nestávalo.

zrovna u makrovirů v office dokumentech nebude stačit běžné porovnání na kontrolní součet, které virustotal default nabízí.
ale v druhém kroku mají potom možnost uploadnout soubor.
to už je pohodlnější, ať si občan, který má potřebu stahovat cizí dokumenty z nedůvěryhodných zdrojů, nainstaluje schopný antivir do pc.

u .pdf je potíž aspoň u windows verze areaderu, že má default povoleno spouštění javascriptu.
nevím jestli stejnou bezpečnostní debilitu používají i androidí viewery. v kombinaci s uživatelem s rootnutým telefonem je to cesta do pekel. (ale tazatel píše o sandboxu, čili mobil není stahovač těch dokumentů)

gif obrázek skoro určitě nebude vir pro android firmy sony, ale obrázek s vadnými parametry, který pro zábavu zneužívá chybu ve zpracování gifů u sony.