Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Originální windows 8

Zdravím mám problém s notebookem ( https://www.czc.cz/acer-aspire-e15-e5-572g-cerna/157357/produkt ) Starý je asi cca 3 roky,notebook obsahoval již nainstalované windows 8,z důvodu že mě tento windows nelákal jsem si stáhl piráts.é windows 10.Rád bych se vrátil k těm windows 8 ale nevím jak na to,je možné najít originál product key někde v pc k těm windows 8 nebo je někde ve skrytých složkách samotný windows 8 uložený ?Existují programy nebo i jiné metody jak najít ten product key v pc,našel jsem ho ale nevím jestli to náhodou neni ten piráts.ý k win 10 .
Vím že kdy si dávno šlo z 8 přejít free na 10 ale to už vypršelo a já tuhle možnost neměl,tak jsem to udělal tak jak jsem to udělal . Díky za rady lidi

Obnovení počítače do továrního nastavení,myslíš že tam budou ty mé staré windows 8 ? Mám tam na výber 1:Jenom odebrat moje soubory :Tento postup je rychlejší ale méně bezpečný:tuto možnost použijte pokud si počítač dál ponecháváte
2:Odebrat soubory a vyčistit disk:Tento postup může trvat několik hodin,ale pokud by potom někdo chtěl obnovit vaše odebrané soubory,bude to mít těžší.Tuto možnost použijte při recyklaci počítače

Takže to první,ale otázka je jestli do tovární nastavení znamena notebook bez windowsu nebo s windowsi

klíč mají zašifrovaný v BIOSu a při instalaci se automaticky použije. Automatické použití a aktivace klíče by měla proběhnout i při instalaci z ne-OEM média bez žádných problémů. Díky tomuhle je OEM licence od systému pevně navázána na základní desku a už nepůjde tak snadno použít klíč na jiném počítači.

https://blog.vjirovsky.cz/zadny-produktovy-klic-na-pocitaci-s-windows-8/

"přetáhnu" jesli myslte skopírovať obsah složky.. tak ne.... MS ponúka Windows Media Creation Tool, ten stačí spustiť na počítači kde je pripojený USB klúč, a on z toho USB klúča sám vyrobý bootovacie médium, ktoré následne nabootujete. Prípadne ak stiahnete ISO tak z neho viete vytvoriť bootovacie médium cez program Rufus.

https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/windows8ISO

Vím že kdy si dávno šlo z 8 přejít free na 10 ale to už vypršelo a já tuhle možnost neměl

Nesmysl, pořád to jde, jen je potřeba mít stejnou edici Windowws (Home/Pro) a není potřeba nic krást.
Mimochodem: víte, že zlodějům tu neradíme?