Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pruhy přes monitor, zaseknutí následně restart

Dobrý večer,

jsem běžný uživatel pc, tudíž se pokusím svůj problém popsat "lidsky" bez odborných názvů.
Již před týdnem mi z ničeho nic začaly skákat přes monitor pruhy. Po chvilce to přestalo a byl klid.
Dnes už je to intenzivní. Během dne se obraz zasekl, různé pruhy a hned to bylo pryč. Nyní už mě to nepustí nikam. Zapnu pc vše naběhne, jakmile něco začnu zmrzne to, problikává. Po pár minutách se vypne/zapne monitor hodí to hlášku žádný signál a pc se sám od sebe restartuje.
Nevím co s tím. Zda to jsou viry, či odešla grafická karta nebo něco jiného, vůbec se v pc nevyznám. Přikládám foto

Děkuji zakaždou radu, připomínku

Zřejmě se už stalo. Zapnuto pc a jendou se hodí so opravy napíše to, že nelze opravit. Restartnu tak to naběhne v poho... hnedka vlnya během 2 minut sek a konec. Co tedy myslíte - grafické karta? Potřeboval bych spíše poradit, jak zachovat složky a soubory. Při výměně grafické karty vše zmizne nebo se jen vymění díl a pojede vše v pořádku?

Ted už to nepíše vubec nic, zapne se to a sekne. Při tom jednom startu ,že se počítač snaží sám opravit, že to muže trvat několik minut a že bude x krát restartován. Po nějaké době to napsalo, že to nelze samo opravit, zda chci něco odeslat Microsoftu. Tak jsem to odmáčkl a jel dál. Zálohvané ani ne, jde mi jen o fotky atd... nějaké hry, soubory mi jsou fuk. Doufám tedy, že výměnou zůstane vše na svém místě

Díky za tipy a rady. Zatím vše jede v pořádku i když jsme neudělal nic, jen vysál vnitřek, třeba si to sedlo. Dokud to jede jdu zálohovat co jde a předám to nějakému profíkovi. Pc už je zanesený, pomalý tak bude lepší ho rovnou přeinstalovat.