Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem instalace windows - výběr SSD disku ze zálohy

Zdravím,

Mám od výroby zavedenou zálohu v PC pro případ, že bych chtěl přeinstalovat windows. Pořídil jsem nový disk SSD, který bych chtěl používat jako systémový a ten starý HDD jako datový.

Obnovení jsem provedl, ale nedostal jsem na výběr na jaký disk chci systém umístit, tak jako se to zeptá při instalaci z bootování a windows se mi nainstalovat znovu na starý HDD.

Prosím o radu jak to provést, abych ze zálohy mohl nahrát systém na nový SSD.

Napadlo mě, že si vytvořím zálohu na externí disk a starý HDD odpojím aby zůstal jen SSD. Půjde mi ta záloha nabootovat jako klasická instalace systému?

Snad je i lepší postup, ale můžeš udělat tohle:

a) boot z HDD, obnova systému z oddílu pro obnovu.
b) naklonovat systém z HDD na SSD.
c) smazat HDD a vytvořit na něm nový oddíl (přitom ale přijdeš o oddíl pro obnovu).

Pokud se ti HDD vejde celý na SSD, můžeš ho naklonovat celý (a pak ho smazat).