Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová grafika do 200€

Ahoj,
Cca pol roka dozadu mi začala odchádzať grafika amd 280 3gb a hľadám náhradu. Čakal som celého pol roka že prídu nové grafiky a ceny starých pôjdu dole no okrem rtx nič tak beriem aj tie ktoré sú

Cenovo najlepšie ku mojej zostave mi prišlo
https://m.alza.sk/xfx-rs-radeon-rx-570-8gb-triplex-edition-d5258026.htm no neviem ci využijem plný výkon. Tak v prípade ak nie kúpim aj niečo slabšie.

Moja zostáva
Seasonic S12II-620
AMD FX-8320
Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 2x4
ASUS M5A97 EVO R2.0
A len 1 HDD disk ssd nemám.

- Ono, R9@280/380 bylo takové to maximum doporucuné i samotnym "AMD" k procesorum typu AMD FX8***.
- Driv nebo pozdeji stejne budes muset zmenit podklad. S procesory FX jsem travil hodne casu, hlavne v OC kde i s vykonejsi radou GPU ty FPS nahoru proste jit nechteli kvuli tzv "bottlenecku". At jem pouzil AMD@FuryX, 390X, nebo 380 a to i v profilu Crossfire (2x380) + CPU OC na 5GHz , po strance frames/s FPS zadna vyrazna zmena a vysich FPS jem nedocilil.
- Proc to pisu ? Protoze bych ti spise navrhnul zakoupit jiz dnes vykonejsi grafickou kartu treba tu uvedenou 570 nebo 580 kterou nasledovne pouzijes do nové sestavy. Jestli [CPU] menit nebudes, tak jsou to IMHO vyhozené penize a GPU bych nad 135$ k tvému CPU bych (nad nakou 3Gb GTX@1050*Ti ) nekupoval.
* Naky mensi zaklad na AMD@Ryzen2 aby jsis pohodlne zahral na 1080p@60FPS te az tak draho nevyjde. Nebo se ti nabizi i varianta BAZAR. RAM, zdroj etc vse jiz mas, staci koupit naky starsi QuandCore od Intelu (popripade Intel@Xeon s 8xThreads).