Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem bezdôvodne spomalený PC

Zdravím, mám taký menší problém:
Mám notebook Acer TravelMate5760G, dal som do neho SSD disk, dal 8GB ramky a bežalo to tak rok veľmi dobre svižne.
Ale bol som nútený preinštalovať Windows a teraz poslednú dobu pár mesiacov ide notebook pomaly, ako keby nestíhal, napr. keď otvorím google chrome tak sa neotvorí behom sekundy ako bežne, ale tak 5 sekúnd aspoň, keď píšem text, tak po sekunde dvoch sa objavia písmená, celkovo ide spomalene. PC vypnem a zapnem znova, ide úplne v pohode (no nie vždy). Preinštaloval som Windows niekoľkokrát, dal som win 7 aj win 8, no to samé, samozrejme, že aj najnovšie aktuálizacie sú tam aj všetko, nespôsobuje to ani antivírus. Vôbec neviem čím by to mohlo byť spôsobené. Ak by ste mali nejakú radu alebo tip budem rád :)

Ovladače boli stiahnuté z Acer oficiálnej stránky ako vždy, plus externá zvukovka sweex a od slúchadiel genesis hx88.
Žiaľ nemohol, dlho som mal problém s prehrávaním zvukových súborov, nech som pustil na win7 hocijakú pesničku tak raz sa pár minút niekedy aj častejšie v pesničke zacukalo, zasekalo, bez ohľadu na to či to šlo cez slúchadlá, či cez externú zvukovku či cez rôzne prehrávače..zatiaľ vyzerá, že aktualizácie windowsu pomohli, aspoň toto ide zatiaľ v pohode.

Podľa mňa to máš v poriadku. Aj HW prerušenie.

Akurát CPU sa s niečím na pozadí vysoko v percentách trápi, potrebuješ kvalitnejší nástroj na podrobné odhalenie pozadia systémových súborov, ktoré zaťažujú CPU.

(Indexovanie, skontroluj komplet Plánovač úloh v ktorom povypínaj 80% hovadín, appraiser, ceip, telemetriu, defragmentáciu, údržbu, WU apod. si nájdi na nete).

Na tvojom mieste by som ešte skúsil vykopať veškeré kodeky (možno kolidujú v systéme) prípadne vyraz aj windowsácke spolu s tým zvukovým SW, ktorým disponuješ, a nainštaluj do W7 tento xindel; https://www.codecguide.com/klcp_beta.htm (ťahaj K_lite codec z miror odkazu).

Niekedy robia problémy staršie kodeky x32 nacápané v x64 bit. OS.

Sprav si najprv pred pokusmi Image (bitovú) zálohu systémového oddielu pod WinPE alebo Linuxom pri uspatom OS na disku a smelo sa pusti do kodekov.