Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router - po výpadku elektřiny nechce naskočit

Zdravím mám router ASUS RT-N53. Po výpadku elektřiny přestala svítit LED dioda POWER. Ostatní svítí ale slaběji než předtím. Z routeru vychází lupkací zvuk v určité frekvenci. Router nechce naskočit již druhý den. Tento problém již jednou nastal, poté se dioda rozsvítila a router běžel dál. Zkoušel jsem několikrát vypnout zapnout. vyzkoušel jiné zásuvky, vyzkoušel jiný UTP kabel. Pokud zadám 192.168.1.1 stránky se nezobrazí. Díky za odpověď

Změna předmětu, původně: Router (host)

Aha fajn, no jedná se mi o to jestli to mohlo být způsobené třeba zkratem. Nebo jestli má někdo zkušenost s tím, že najednou prostě ta ledka nesvítí. Jak popřípadě ověřím, že je to mechanická porucha. Neřekl bych kdyby ten router nešel zapnout nereagoval a podobně. Ale nesvítí konkrétní dioda.. tak se tedy ptám čím/jak to může být zapříčiněné. Co ještě zkusit

když tvůj router nemá veřejnou ip a je zapojený v interní síti providera, až tak moc nezáleží, jak má zkriplený firmware a kolik se už zase našlo bezpečnostních chyb u asusů.
ale jestli ho máš vystrčený až na internet, být tebou krotím tvé naduté sebevědomí a fňukání nad krámy za 300.
asus ti nabídne "jen" 4 roky starý update, měl bys mít aspoň ten: https://www.asus.com/cz/Networking/RTN53/HelpDesk_BIOS/ - anebo se začít dívat po routerech normálních značek.

tolik k tomu, jestli stálo za to hledat náhradní zdroj.