Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavba low-budget PC

Dobrý den.

Rozmýšlím nad stavbou low-budget PC, tak, aby se ještě cenově na dnešní poměry cena/výkon vyplatilo. Jednotlivé komponenty bych dále sháněl s největší pravděposobností bazarově, nebo přes zahraniční weby kvůli úspoře peněz.

Ze základu vycházím z grafické karty MSI R6970 Lightning, kterou již vlastním. Na kärtě je možno přepínat mezi normální a zvýšenou pracovní frekvencí.
Za dobré CPU bych k této sestavě považoval Intel i5-3570K. Jelikož se jedná o socket LGA1155, pro základovou desku bych uvažoval něco s chipsetem Z77, pravděpodobně od firmy Gigabyte nebo Asus.
Za RAM paměti bych dosadil dále DDR3-1600, 8GB by mělo být dostačující.
Úložiště 1TB HDD a pokud by se k této sestavě ekonomicky vyplatilo SSD, tak bych uvažoval jen o nějakém 120GB pro systém.
V poslední řadě si nejvíce nevím se zdrojem pro tento PC. Jelikož GK vyžaduje napájení skrze 2x8pin, zdroj bude muset být 500-650W.

Za jakékoliv rady, návrhy i připomínky budu velice vděčný.

Co jsem zatím počítal, s díly, které jsem výše uvedl, by mne stavba PC vyšla na 10-12k . Jsem si vědom, že za tyto peníze by se dalo mluvit už i o novějších komponentech, které by měly jiný výkon.
Zajímá mne tedy, neboť mi do této cenové kategorie stále spadají low-budget PC, zda se mi tyto díly, popřípadě jiné alternativy vyplatí na stavbu k výše uvedené graciké kartě, kterou bych tak rád zužitkoval.

Pro představu ,nedávno jsem dokončil stavbu sestavy sestavy s CPU intel Xeon-E5450 a GPU HD6850. Cenově mne vyšla na necelé 4 tisíce a po testech se drží v hraní her jako BF4 nebo GTA5 na obstojných hladinách na poměr cena/výkon.

Protože mám ale teď v ringu hozenou rukavici v podobě HD 6970 Lightning, uvažoval jsem o dílech z původního příspěvku, abych se této výkonejší kartě nějak přiblížil a nedocházelo k bottleneckování CPU. GK jsem srovnával na tét stránce: https://gpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-HD-6850-vs-AMD-HD-6970/m7743vsm7712 , od toho a stávajíchc zkušeností jsem postupoval dále.

K původní otázce rozpočtu, představuji si že by se toto PC dalo poskládat do 10k +-, aby odpovídalo výkonu, ale nechávám si tam rezervu. Pokud máte jiný názor ohledně ceny, jsem mu otevřen.

A co by jste si myslel o této sestavě ?

CPU Intel Core i5-3570K (do 2000Kč)
GPU AMD HD 6970 Lightning (1600Kč)
HDD Seagate Barracuda 1TB (500Kč)
RAM Corsair Vengeance DDR3 1600 C10 1x8GB (do 1500kč)
MBD Gigabyte GA-Z77-D3H (do 1600kč)

SSD by mohlo být dodáno dodatečně.

Se zdrojem spolehlivým který by byl do těch 650W si nejsem jist po které značce sáhnout.