Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Názor na herní sestavu

Ahoj.
Chtěl bych znát váš názor na tuto sestavu. Vážně zvažuji o koupi nějaké herní sestavy, která nějakou tu dobu vydrží a budu si moct na tom zahrát všechno (ne nutně na nejvyšší detaily). Mám zájem i o VR někdy v budoucnu.
Nechci za sestavu teda dávat majlant, ale třeba vás napadne, co ještě by šlo třeba vylepšit/nahradit.
Díky za odpovědi.

Deska: Asus TUF B360-PRO GAMING
CPU: Intel Core i5 Coffee Lake 8400
RAM: HyperX Fury 16 GB (2x8GB) DDR4 2666
GPU: MSI GeForce GTX 1070 Ti ARMOR 8G, 8GB GDDR5
SSD: Kingston Now UV500, 2,5" - 480GB
HDD: Seagate BarraCuda, 3,5" - 2TB

Takto mi nabízí CZC sestavení PC za 32 761 Kč vč. DPH.

Procesor a grafika staci s odrenyma usima na VR prvni generace Oculus Rift, HTC Vive. Pokud poridis HTC Vive Pro, tak uz zacnes mit problemy a nadchazejici VR druhe generace s vetsim rozlisenim a uhlem pohledu uz ani procak ani grafika neda.

Máš pravdu. Našel sem si článek s docela podrobnými testy. První generace HTC Vive by nebyl takový problém, ale HTC Vive Pro je o dost víc náročnější. Grafika by to sice dala, ale u některých her už by mohly být propady a o supersamplingu bych si mohl leda zdát. Bez něj prý hráč o mnoho přichází. Jako minimum doporučili nakonec 1080 Ti a i s tou se nevyužije plný potenciál HTC Vive. A kdo ví, jaký hry budou třeba za tři roky. Co se týče procesoru, tak si nemyslím, že v tom bude jakýkoliv problém. Alespoň zatím.
No budu o tom ještě každopádně přemýšlet. :-)

Kamos ma Oculus Rift s GTX1070Ti + i5-7400 a ceka na Zen 2, pripadne zvazuje i7-9700K. Grafika to jakztakz utahne, ale procesor nestiha. Tvuj procesor je o 2 jadra vykonejsi, takze by to pro prvni generaci Oculus Rift nebo stejne narocny HTC Vive melo stacit, ale jak sam pises HTC Vive Pro uz je jinde a to si vem, ze letos by melo HTC predstavit zase neco lepsiho a teda narocnejsiho.

Grafika to jak tak utahne, ale procesor nestiha.

- Pravda, i5@7400 opravdu neni nic moc pro "zivejsi" VR.
- Na mich 3K@VR brylich (o chlup lepsi rozliseni jak Rift -- 2880x1440@90Hz) pouzivam s podkladem Intel 6xCore + GTX1070 a drtiva vetsina her, nebo SW obecne zvlada i s rezervou.

- Samozrejme zalezi od hry (osobne, AAA hry jsou to posledni, co bych si na VR pustil) a jeji optimizaci, tak jako pouzitého herniho klienta, kde treba takovy SteamVR toto zbytecné nad_vytizeni resi v casté aktualizaci kde aktualizace dostavam docela casto v kratkém useku.
* VR jsem testoval (provadel benchmark) na hodne zarizenich, jako minimum bych oznacil Intel "i7@7700 / i5-8400" + "GTX@1070" nebo "AMD R9Fury X / AMD Vega64 / RX@580" na strane AMD + 16Gb RAM (nez Steam vydal UPdates, si spatne optimizovana hra vzala klidne 12Gb z pameti RAM.