Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DVBT2 - proč jsou všecky programy tak barevné?

Ave. Viz titulek. Došlo i na Kartágo, tedy zakoupil jsem estébáka na T dvojku (do katovny, v obýváku je satelit, tam je vše OK). Funguje skvěle, ale jsem rozčarován z podání barev - kontrast jak noha, barvy až přepálené. Nelenil jsem, zapůjčil od kámoše o řád dražší STB - totéž. Takže dotaz: jedná se o dogma? Jedná se o důsledek vyšší komprese? Nebo jaký čort v tom vězí?

Mám TV LG UHD, interní "satelitní slot" a karta od SL - pohoda. TV v katovně a v ložnici a v pracovně mámy - neumějí T2, tedy STB HEVC. Když to přirovnám ke standardnímu T1, je T2 tmavé a barevně přepálené. Zkoušel jsem tři různé krabičky v cenové relaci 700 - 2500 korun českých, obraz stejný. Jen bych chtěl vědět, proč je T2 tak /subjektivně/ na koukání hnusná. Protože vyšší komprese?

to se mi nezda, vypada spis a defaultne nejak nesmyslne nastaveni HDMI vstupu. Prijimam T2 jen na jednom "kombo" prijimaci, pripojeny k 27" monitoru pro kontrolu vsilani - a obraz je naprosto normalni, a samorejme stejny at prepnu na to same vysilaneho ze Skylinku nebo z DVB-T2. Jen T2 je kvalitnejsi, cistejsi (u CT HD programu). Jinak jen prijimam T2 a zpracovavam do IPTV - tam plati to same, T2 je v HD lepsi nez T nebo S2, pokud je rozumne vysilane (= jen mux s CT), komprese do HEVC pri datovem toku kolem 5-8Mb je holt o dost lepsi nez to same v .h264. Barvy atd. samozrejme tak jak maji byt.

https://www.czc.cz/evolveo-omega-t2-dvb-t2/190944/produkt

Kupoval jsem tete a leze z toho zcela standardni obraz, od DVB-T nerozeznatelny. Odzkouseno na stare CRT obrazovce a na dvou Panasonic LCD 32" a 42".

Je treba porovnavat na CT HD vysilani. SD rozliseni se pro kompresi HEVC nehodi a kompresni pomer je horsi nez u DVB-T, tudiz to idioti komprimuji jeste vic a leze z toho paskvil, na ktery se dokaze divat jen hodne otrly jedinec.

jo ten SD hnus v 540p je des, on je to umysl - aby dohnali divaky k placeni za HD (Nova a Prima), nechteji davat HD vysilani zadarmo. V nasi IPTV taky musime platit za kazdeho divaka ktery ma Novy a Primy v HD, dtto. musi odvadet desatek Skylink, Fresat atd. (vyhledove mozna vznikne T2 mux s HD verzemi tohohle 10x recyklovaneho odpadu, kodovany a pristupny jen pred nejaky CAM + kartu)

Jasne, jen podotknu, ze Nova a Prima nejsou viniky situace. Vinikem je jako vzdy neschopny (mozna i podplaceny) statni aparat, myslim, ze i v tomto pripade CTU, ktery mel dat jako podminku prideleni licenci za prenosova pasma, ze vysilat se smi jen HD vysilani (720p) a vyssi. Jinak by to bylo poruseni smlouvy a hrozilo by odebrani licence. Protoze nic takoveho neudelal, tak holt je to broadcasterum jedno a radsi preprodaji vic kanalu v SD rozliseni. :-/